Maailm

Mehhiko legaliseeris meditsiinilise kanepi (1)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 15. detsember 2016 13:47
Foto: VIDA PRESS
Mehhiko parlament hääletas ülekaalukalt meditsiinilise marihuaana legaliseerimise poolt, kirjutab DW. Seadusakt aga ei rahulda kriitikute nõudmisi: mitmed neist usuvad, et laialdasem legaliseerimine aitaks vähendada riigis narkovägivalda.

98 Mehhiko senaatorit hääletas meditsiinilise kanepi legaliseerimise poolt, vastu oli 7. Nii ühines Mehhiko seltskonnaga, kus on mitmed USA osariigid ja mitmed teised Ladina-Ameerika riigid, mis ravikanepi kasutamise seadustanud. Vastava ettepaneku tegi president Enrique Pena Nieto aprillis.

Kuid seadus ei rahulda mitmeid kodanikegruppe, kes leiavad, et kanepi laialdasem legaliseerimine aitaks riigil vähendada brutaalset narkovägivalda. President Nieto on marihuaana laiema seadustamise vastu, ent samas on ta teinud ettepaneku tõsta kanepi kogust, mida kodanik võib legaalselt isiklikuks tarbeks omada: 5 grammilt 28 grammile ehk ühele untsile.

Vasakpoolse Demokraatliku Revolutsioonipartei esindaja Miguel Barbosa ütles üleeilsel istungil, et selline seadustamine on "allpool ühiskonna ootusi". 

Samal teemal

15.01.2018
Kreeka võib heaks kiita ravikanepi kasutamise
02.05.2017
"Radar" | Ema, kes ravis oma tütre kanepiga epilepsiast: kindlasti on neid, kes tulevad kohe kive loopima
12.04.2017
Ravikanepi vastane peab "Rahva oma kaitset" eksperdiks?
11.04.2017
Ravikanepi vastane arst peab eksperdiks „Rahva oma kaitset“?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee