Maailm

Viini ujulas 10aastase vägistanud iraaklane: mul oli seksuaalne hädaolukord! (82)

Toimetas Kristin Aasma, 14. detsember 2016 23:04
Plakatid "Tere tulemast, pagulased" Viinis Austria parlamendihoone ees aprillis 2016.Foto: Reuters / Scanpix
Austrias ujulas 10aastase poisi vägistanud iraaklane õigustas end kohtus, et tal oli “seksuaalne hädaolukord”. Vaatamata hädaolukorrale määras kohus talle seitsme aasta pikkuse vanglakaristuse.

Vägistaja, 21aastase Amir A. kaitsjad väitsid, et esimesel kohtuistungil ei viidatud kindlalt sellele, kas vägistaja sai ikka aru, et poiss ütles talle “ei”. Kohtunik seda väidet ei tunnistanud, kuna 10aastane laps ei saagi lubada endaga seksida. Laps sai püsivad kahjustused, kirjutas The Local.

Amir saabus Austriasse 2015. aasta septembris ning oli detsembris integreerumisprogrammi raames Viini Theresienbadi ujulas. Mees meelitas 10aastase Gorani tualettruumi, sulges ukse ja vägistas ta. Laps teatas selles ujulatöötajale.

Pärast vägistamist läks Amir A. tagasi basseini ja nautis seal veemõnusid, kuni saabus politsei ja ta kinni võttis. 

Poiss sai raskeid vigastusi, mida raviti haiglas. Tal on siiani posttraumaatiline stress.Goran on sündinud Austrias, tema ema on serblanna. 

Kui politsei küsis ülekuulamisel Amirilt, kas seks lapsega ei ole ka Iraagis keelatud, vastas vägistaja: “See on keelatud igas maailma riigis.”

Iraaklasele mõisteti seitsme aasta pikkune vangistus ning ohvrile 5000 euro suurune kahjutasu. Otsus pole aga lõplik, sest see võidakse edasi kaevata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee