Maailm

Aktivistid soovisid USA tulevase peaprokuröriga kanepit suitsetada 

Toimetas Liivi Sõrmus, 14. detsember 2016 17:25
Alabama senaator Jeff Sessions.Foto: Reuters / Scanpix
Kanepi legaliseerimise pooldajad smuugeldasid Washingtonis senaatori kabinetti marihuaanat, et seda koos suitsetada ning saada aimu tulevase riigiprokuröri plaanidest, vahendab Washington Times.

Eelmisel nädalal pääsesid Alabama senaatori, vabariiklase Jeff Sessionsi kabinetti üle 20 aktivisti, kes propageerivad kanepi legaliseerimist. Vähemalt kahel neist oli kaasas marihuaanat, mille nad suutsid Kapitooliumi künka turvakontrollist läbi smuugeldada.

Pärast tulevase riigiprokuröri kabinetti pääsemist asus üks aktivist rahulikult kanepipläru ette valmistama, ülejäänud vestlesid samal ajal Sessionsi kommunikatsioonijuhiga.

Seejärel pakkusid aktivistid senaator Sessionsile kanepit, kuid ta keeldus.

Põhjus, miks aktivistid just tulevase riigiprokuröri kabinetti külastasid, on Jeff Sessionsi kanepivastasus. Kanepi legaliseerimise pooldajad on mures, et kui ta justiitsministeeriumi juhtimise üle võtab, siis toimub tema konservatiivse hoiaku tõttu ka kanepi legaliseerimise juures tagasiminek.

Olgugi et Washingtonis on kanep alates 2015. aastast teatud piirangutega legaliseeritud, siis võib kanepi Kapitooliumisse sissesmuugeldajaid ees oodata vahistamine, kuna tegemist on riigiasutusega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee