Eesti uudised

Ajakirjandusõppejõud: Savisaare toimiku lekkimine ei ole taunitav (48)

Toimetas Kristin Aasma, 13. detsember 2016 16:59
Halliki Harro-LoitFoto: Sille Annuk / Postimees
Tartu Ülikooli professor, ajakirjandusõppejõud Halliki Harro-Loit leiab, et Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare uurimistoimiku avaldamine meedias pole taunitav, kuigi ideaalis võiks kajastada kohtuprotsessi professionaalselt ja põhjalikult.

Täna Vikerraadios kõnelenud Harro-Loit viitas riigikohtunik Eerik Kergandbergi seisukohavõtule, et kriminaalmenetluse seadustiku kohaselt on avalikkuse huvi korral õigus sellist materjali avalikustada, vahendas ERRi uudisteportaal.

Kõige olulisem küsimus on ajakirjandusõppejõu hinnangul siiski see, kas meediaväljaandel jagub tahtmist ja ressurssi põhjalikuks kajastuseks, sest süüdistusmaterjalide põhjal uudise kokkukirjutamine on lihtsam, kui minna kohtusse, jälgida protsessi ja siis hakata niiöelda juhtumit tõlkima.

Suured kohtuasjad nõuavad Harro-Loidi sõnul väga palju analüüsi, kuid enamuse meediaväljaannete praegune ärimudel seda ei võimalda.

Kuidas ja kelle abil Savisaare protsessi materjalid meediasse jõudsid on Harro-Loidi väitel teisejärguline – tähtis on see, et kohtuasjast saaks selgust.

Samal teemal

17.02.2017
Savisaare protsess jõuab lõpule ilmselt tuleval aastal
15.12.2016
Jaak Aab: komisjoni otsust kaasata Keskerakond Savisaare keelatud annetuse tagasisaamise menetlusse on raske kommenteerida
13.12.2016
Savisaar ei tasunud tähtajaks 116 000eurost nõuet
10.12.2016
Savisaare toimiku lekkimine võib viia prokuratuuri ja kapo sisejuurdluseni

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee