Maailm

Mõrvar, kes esimese mürgisüsti üle elas, ei saanud Ülemkohtult armu (11)

Toimetas Liivi Sõrmus, 13. detsember 2016, 15:41
USA Ülemkohus Foto: AFP / Scanpix
Juba teine USA ajaloos surmanuhtluse üle elanu proovis oma teise hukkamise otsuse apelleerida, kuna see olevat julm ja ebatavaline, vahendab SkyNews.

Romell Broom, 60-aastane, vägistas ja tappis 1984. aastal teismelise tüdruku. Talle mõisteti teo eest mürgisüst ning karistus pidi jõustuma 2009. aastal Ohios.

Tol korral hukkamine katkestati, kuna pea kahe tunni jooksul ei suutnud meditsiinitöötajad leida veeni, kuhu surmav torge teha. Väidetavalt torgati Broomi käsi ja jalgu süstlaga 18 korda – mõnel korral luuni välja – ning mees piinles valu käes.

Ohio Ülemkohus otsustas hiljuti, et Broomi karistus tuleb uuesti täide viia.

Surmamõistetu advokaat leiab aga, et proovida meest teist korda hukata oleks „julm ja ebatavaline karistus, mis on USA põhiseadusega vastuolus“. Samuti tõi ta argumendina välja printsiibi, mille alusel ei tohi kedagi sama süüteo eest rohkem kui ühe korra karistada.

See argument lükati Ohio Ülemkohtus ümber, kuna mürk ei jõudnud süüaluse vereringesse ning seega esimene karistus tegelikult ei jõustunudki.

Juba teine surmanuhtluse üleelanu

Broom on juba teine ameeriklane, kes on surmanuhtluse üle elanud. 1945. aastal Louisiana osariigis istus 18-aastane Willie Francis mõrva eest teist korda elektritoolile, kuna aasta aega varem see tõrkus.

Uut kuupäeva, mil Romell Broomi surmanuhtlus täide viiakse, ei ole veel paika pandud ning selleks võib kuluda mitu aastat.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee