Maailm

Mõrvar, kes esimese mürgisüsti üle elas, ei saanud Ülemkohtult armu

Toimetas Liivi Sõrmus, 13. detsember 2016, 15:41

11 KOMMENTAARI

r
R./ 14. detsember 2016, 02:29
Ajaloost on teada, et kui poodaval surmamõistetul nöör katkes, siis lasti ta vabaks.
t
to R. / 14. detsember 2016, 04:25
See ei ole kunagi reegel olnud. Jah, olid mitmed, isegi sagedased juhused, et sel puhul andis mõni valitseja, linnapea või kuberner armu, kuid see ei olnud tava ega kohustus. Mõni andis, mõni mitte.
Nööri katkemist tõlgendati vahel jumala näpunäitena. Antud juhtumil on tegu aga geneetilise häirega, Isalt-emalt päritud peente, raskesti tabatavate veenidega. Mürki mehele ju ei manustatudki, sest veeni ei saadud lihtsakt kättegi, tilgutit ei saadudki üles panna. Kus siin see jumala erakordne sekkumine oli? Sekkumiseks võinuks lugeda seda, kui mees pärast mürgiannuse kättesaamist oleks lihtsalt aevastanud ning üles tõusnud.
k
kalve/ 13. detsember 2016, 22:18
Lugedes neid kommentaare tundub, et eestlased hakkaksid kohe kõiki enda ümber hukkama.
Äkki naaber on kahtlane, kuna ostis uue auto ja kus ta ülsde raha sai, siis peaks ta maha laskma?
T
!!!/ 13. detsember 2016, 18:12
Ta ei elanud esimest mürgisüsti üle. See jäi lihtsalt mõnede mehe anatoomiliste iseärasuste pärast täide viimata. Isegi kanüüli ei suudetud veeni viia, mürgist rääkimata.
Kui ei õnnestunud kanüüli veeni viia, miks siis mitte kasutada alternatiivi? UA-s kehtivad veel ka gaasikamber, elektritool ja mahalaskmine. Kusagil 70-ndate kanti oli ka veel poomine, kuid vahepeal oli surmanuhtlus keelustatud, vanad õppinud timukad läksid pensionile ja ei jõudnudki noori välja õpetada, sest õige nõuetekohane poomine on tegelikult peen kunst.
Kunagi kuulsin, et meil omal ajal Patarei vanglas oli surmamõistetul alternatiiv. Anti valida, kas tühjendas omakäeliselt mürgikarika või kui keeldus, siis ta poodi.
Huvitav, miks i kasutata mürgikarikat enam kaasajal? Mingid jamad kanüülide ning tilgutitega. Tsüaankaalium võtab tugevaimagi mehe mõne minutiga sirgu.
J
???/ 13. detsember 2016, 17:57
Ja miks ta oleks pidanudki armu saama? Kas tema ise tookord halastas? Elu hinda saab mõõta ainult teise eluga. Tema on 60 aastakest välja venitanud. Aga ohver? Selle elu jäigi elamata.
j
JUHAN/ 13. detsember 2016, 17:55
Torgati 18 korda ja tundis suuri piinu? Seda juhtub meilgi. Enamgi veel. Sattusin tosina aasta eest Põhja-Tallinna Regionaalhaigla EMO-sse. Kanderaamimehed panid mind kuhugi eesriiete taha boksi. Mind anti mingi praktikantide brigaadi kätte ja kästi kanüül veeni panna. Tilguti alla, Minul olid aga väga halvasti nähtavad veenid, staazikatel laborantidelgi on mõnikord tegu. Vaat need noored plikad torkisid ning torkisid mõlemat käsivart, oma 30-40 korda vist. Ja ei saanudki veeni kätte. Hakkasid siis vähehaaval minema pudenema. 5-10 minuti pärast olid kõik kuhugi ära auranud. Kui arst nii poole või kolmveerand tunni pärast minuni jõudis, oli mul atakk juba üle läinud. Ikka ilma tilgutita. Aga olnuks mul midagi tõsisemat, mis siis? Ja käed olid nii ära torgitud ja veevalumeid täis, kui kõige staažikamal narkosüstijal.
See sell nõudis valu kompensatsioonina omale elu. Huvitav, mida mina oleksin pidanud äratorgitud veenide eest saama?
e
13. detsember 2016, 19:50
egas arstid sulle veene teinud. Veenid on sinu vanemate geenid. Milles arstid süüdi on?
Arst pole jumal, kes suudab sinu geneetikat muuta ning igavese elu kinkida.
t
to 19:50/ 14. detsember 2016, 00:17
Eespoolne näide lihtsalt illustreeris tolle mõrvari ja tema advokaadi taotluste absurdsust.
Ka tollel ameerika mõrvaril olid omaenda isa-ema tehtud veenid ja päritud geenid. Millega siis tema aruandmistaotllust põhjendati? Et kui mõrvaril on hästi kättesaadavad veenid, saab oma mürgiportsjoni. Kui aga kehvad, siis saagu armu?
Mürgipeekri tühjendas Ateenas juba vana Sokrates. Seda hukkamisviisi on hiljemgi praktiseeritud. Ka tollele kehvade veenidega jänkimehle tuleks mürki kurku kallata ning asi tahe. Ei mingit armuandmist.
t
T.Mets/ 13. detsember 2016, 17:09
Nii tahaks teada, kus on nüüd inimõiguslased.
t
13. detsember 2016, 19:47
täpselt selles samas kohas, kus oli siis kui vägistati ja tapeti tütarlaps.
y
ys/ 13. detsember 2016, 16:01
Väga õiglane samm kohtu poolt! Surmanuhtlus peaks olema kõigis tsiviliseeritud maades!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee