Eesti uudised

Minister peab selgitama, millal tuleb soovahetust leevendav eelnõu (70)

Siim Randla, 10. detsember 2016 04:00
Foto: Teet Malsroos
Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva peab riigikogu EKRE saadikute arupärimise peale selgitama, kui kaugel on seaduse eelnõu, mis leevendaks soovahetuse nõudeid.

See ei nõua tervishoiu- ja teiste ekspertide kaasamist, kes võiksid hinnata avalduses esitatu otstarbekust, tõepärasust, perspektiivikust ja mõju soovahetajale, märgivad riigikogulased. Samas unustatakse soovahetusega kaasnevad ohud ja pöördumatud tagajärjed nii ühiskonnale kui ka soovahetajale, kes peab kohanema uue rolliga ühiskonnas, lisavad riigikogulased. Mullu novembris kooskõlastasid tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna perekonnaseisutoimingute seaduse ja sellega seonduvalt rahvastikuregistri seaduse ja riigilõivuseaduse muutmise seaduse eelnõu väljatöötamisplaani. Selle järgi leevendataks soovahetuse nõudeid. Nii esitaks inimene, kes tunneb, et tema sooidentiteet ei lange kokku bioloogilise sooga, avalduse soo ja isikukoodi muutmiseks.

Minister Iva peab EKRE saadikutele selgitama, millisele infole tuginedes parandaks see meie rahvusvahelist mainet ja kas praegune regulatsioon ei arvesta inimõigusi ning Eesti rikub sellega inimõiguste konventsiooni.

Samal teemal

12.00.2017
EKRE kaebas Ratasele Ossinovski peale