Mihhail HodorkovskiFoto: Kuvatõmmis / TV3
Toimetas Kristin Aasma 9. detsember 2016 18:25
Riigipea Kersti Kaljulaid kohtus reedese inimõiguste aastakonverentsi eel Swissôtelis endise Venemaa poliitvangi Mihhail Hodorkovskiga.

Mihhail Hodorkovski on Tallinnas alates kolmapäevast, mil ta osales oma organisatsiooni Open Russia ehk Avatud Venemaa vaba ajakirjanduse preemiate üleandmise tseremoonial, kirjutas ERRi uudisteportaal.

Reedesel Inimõiguste Instituudi aastakonverentsil pidasid nii Kaljulaid kui ka Hodorkovski lühikese sissejuhatava kõne. Enne seda kohtusid nad põgusalt eraviisiliselt.

Hodorkovski andis täna ka intervjuu "Aktuaalsele kaamerale", milles rääkis oma poliitilisest tegevusest ning prognoosis, kuidas võib muutuda Vene võim pärast president Vladimir Putini ametist lahkumist, mis Hodorkovski arvates võib juhtuda aastatel 2018 kuni 2024.

Samal teemal

Kommentaarid  (58)

§§§ 10. detsember 2016 14:09
Peaminister M.Laar, reformiminister L.Hänni ja justiitsminister K. Kama kinnitasid korra, et omandireformi viib läbi ainuisikuliselt omavalitsus, kusjuures õiguskantslerilt, kapolt ja riigikontrollilt võeti õigus kontrollida omavalitsuste tegevust ja omandireformi vastavust põhiseadusele. Omavalitsuste tegevust kontrollis sisekontroll, mis allus omavalitsuse juhile!
Riigikogu, võttes 13. märtsil 1996. a vastu seaduse “Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kait¬-se konventsiooni ja selle lisa¬proto¬kollide ratifitseerimisest”, tegi reservatsiooni, et konventsiooni ja selle lisaprotokollide sätted ei laiene Eestis omandireformi seadustele!
Sellega seadustati Ees¬tis euroopalike inimõiguste ja põhivabaduste rikkumine oman¬¬direformi läbiviimisel.
Selles valdkonnas ei saagi põhiseaduslikkust ja inimõigusi kehtestada, sest siis tuleks ka omandireformi uuesti ümber tegema hakata.
Ühtlasi annab selline olukord mingil uuel võimul omandi valdkonnas teha mida iganes, sest põhimõtted on paigas ja pretsedent loodud!
huvitav 10. detsember 2016 13:19
oskas venemaal nii erastada,et riik jäi vaesemaks kui tema.riik võttis nendelt laenu.minuarust ta varastas vene rahvast.meil on ta millegipärast kangelane.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS