Eesti uudised

Sõbralik bussijuht Rudolf: peaaegu kõik sõitjad on tuttavad (15)

Kristjan Väli, 12. detsember 2016, 09:14
Rudolf Kiviking.Foto: Tiina Kõrtsini
"Kõige parem bussijuht. Alati kontrollib, et ega keegi ei jookse. Ja kui jookseb, siis ootab ära," iseloomustab rahulolev reisija Rudolfit - paljude tallinlaste südamed võitnud bussijuhti.

"Tulen peatusesse, vaatan. Ahaa! Jookseb, see on minu reisija! Peaaegu kõik on tuttavad,“ naerab staažikas bussijuht Rudolf Kiviking, kes on Tallinna linnaliinibussi roolinud juba 29 aastat.

Tallinlased teavad Rudolfit kui väga sõbralikku ning positiivset bussijuhti, kes naeratuse saatel tervitab reisijaid ning soovib neile ilusat päeva või head õhtut. Mehe sõnul peab suhtuma reisijatesse hästi, sest siis on kõigil on hea tuju. "Ma ei vea puukoormat," naeratab ta. 

Kuna Rudolf sõidab juba aastaid bussiliinil Kadaka - Kunstiakadeemia, siis tema jaoks on lõviosa reisijaid juba nägupidi tuttavad. 

Mis ta ütles tere või?

"Kui töö meeldib, siis teed seda tööd südamega ja ma alati räägin kolleegidele, et mulle lihtsalt meeldib selline töö nagu väikses külas. Lihtsalt, ma näen, eile ta oli, täna oli ning homme ta tuleb," rõõmustab Rudolf.

Ta lisab: "Mina ütlen kohe tere. Mõnikord tulevad uued inimesed, kes ei tunne mind. Siis nad on natuke uudishimulikud: oih, mis ta ütle tere või? Siis tuleb neil ka lai naeratus peale."

King Kong 

Bussi armatuurlaual loksuvad Rudolfiga kaasa ka pehmed kaisuloomad, mis on aja jooksul kingituseks saadud. Üks nendest on pärdik ning kannab nime King Kong.

Nimelt oli Rudolf kunagi oluliselt priskem ning sealt tulenevalt pälvis ta kolleegide ja sõprade poolt endale hüüdnime - King Kong. Samuti aitas hüüdnime tekkimisel kaasa tema perekonnanimi - Kiviking, millel on kergelt sarnane kõla King Kongile. 

Peale mänguasjade on Rudolf lastelt saanud kingituseks ka hulganisiti postkaarte, mida ta hoiab kodus albumis.

SOOMES ON PAREM PALK

Palgaga olete rahul? "Ausalt öeldes ei ole. Soomes on palju parem palk, aga tööd on palju vähem,“ muigab Rudolf ning lisab, et teda on välismaale kutsutud küll. "Aga selle kohta ma ükskord ütlesin, et hea peremees ehitab oma maja, mitte ei kadesta naabrimehe oma. Kui sa tahad, tee endale midagi,“ leiab ta.

"Kui sa leiad kusagilt parema, sa ikka ei ole seal sündinud. Me oleme siin sündinud, siin on meie maa. Ja meie peame siin ehitama, meie peame tegema kõik siin Eestis paremaks. Sest meil on väga ilus maa.“

***

Mida inimesed Rudolfi kohta ütlevad?

"Tõesti tore juht! Alati tervitab ja soovib head päeva, kui lahkud. Ilus hommik garanteeritud." Leanoora.

"See härra on mees! Alati tervitab ja soovib head jätku. Ise ka tihe 11. kasutaja ja parim juht kogu tlt peale!" Fredy.

"See juht on iga päev selline! Parim juht." Taissa.

"See on kõige parem bussijuht. Alati kontrollib, et ega keegi ei jookse. Ja kui jookseb, siis ootab ära. Viisakas on ka." Katri-Kaisa.

Väljavõtted Rudolfi kohta on võetud "Märgatud Tallinnas" Facebooki lehelt.

 

Samal teemal

22. mai 2017, 12:48
Tallinn näitab ajaloolisi busse
13. detsember 2016, 04:00
Tallinna sõbralikuim bussijuht: peaaegu kõik sõitjad on mulle tuttavad!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee