Maailm

IMELINE! Hertsoginna Catherine kandis printsess Diana lemmiktiaarat

Toimetas Piret Kütt, 9. detsember 2016 10:53

13 KOMMENTAARI

m
Möh/ 30. detsember 2016 22:31
Ta on ikka võrratult kaunis ja särav naisterahvas.
j
JUSS/ 9. detsember 2016 17:41
Meenub, et kui Diana Charlesiga abiellus, siis kinkis kuninganna noorikule mingi uhke pärlitega tiaara, mis pärines vene keisrikojast. Nii vähemasti tookord meedias kirjutati.
Keisripere ja vürstide aarded sattusid väljamaal kahel moel. Ühed viisid kaasa põgenikud ise, kes kahmasid põgenedes kaasa, mis väärtuslikum. Ja mis hiljem kitsikuses antikvaaridele või oksjonitel maha müüdi. Mitmedki rariteedid ostis Inglise kuningakoda.
Teise jao müüsid varad omastanud bolševikud ise. Sest kõrged seltsimehed tahtsid hästi elada ja hästi süüa (näiteks ajal, kui leiba anti talongiga ning näiteks vaimulikud kui mittetöötav klass üldse talongidest ilma jäeti, kuulus kõrgema parteinomenklatuuri menüüsse selline kraam nagu koorevõi ja valge riis, mida imporditi tollal väljaaaalt) Aga selle ees tuli ka maksta. Samuti toetada miljonitega väljamaa proletariaadi ning parteisid juhte, et sealgi revolutsioonid puhkeks. Aga raha? See saadi konfiskeeritud väärisesemete müügist. Oli näiteks Riiklik Teemandifond, mida juhtis mõnda ega keegi juudisoost Jankel (Jakov) Jurovski, kes sai kuulsaks tsaari perekonna hukkamisega. Selle ja analoogiliste, sealhulgas ka salajaste fondide kaudu müüdi väljamääle mitmekümne miljardi eest rekvireeritud vääriskive, kulda ning kunstiteoseid. Praeguse kursi järgi müüdi kaupa sadade miljardite väärtuses. Tõsi, tervetena müüdi tookord vaid väheseid asju, kui sedasi võis sedasi eriti headd hinda saada. Enamasti väärisesemed lõhuti ning nii kuld kui ka briljandid ja pärlid müüdi kõik eraldi, et jälgi segada. Et poleks selge kauba päritolu.
7
7.päeva adventist/ 9. detsember 2016 15:11
Aga vaat meie ei usalda lääne massoonvalitsusi ja ei imetle neid.
õ
õõvastav/ 9. detsember 2016 15:06
k
kõige/ 9. detsember 2016 14:07
ilusaim .parim . ausaim oli ikkagi printsess diana
K
???/ 9. detsember 2016 11:50
Kas see tiaara ei pärine mitte Venemaalt? Briti kuningakoja valduses on selliseid mitu. Mida bolševike eest põgenevad aristokraadid kiiruga kaasa krabasid ning hiljem , eksiilis kitsikuses olles oksjonitel rahaks tegid.
T
? / 9. detsember 2016 17:21
Teie? Vahest ehk ka sinu Lenini eest? Mis puutub aga sugulusse, siis olid Romanovid suguluses nii Inglise kuningakoja kui ka Saksa keisrikojaga. Lisaks veel paljude teistegagi. Nagu näiteks Taani j.n.e.
Samas tuleb märkida, et need sugulussidemed polnud just eriti tugevad. Kui tsaari perekond pärast veebruarirevolutsiooni valve alla võeti, peeti neid algul Peterburi lähedal Tsarskoje Selos. Siberisse viidi alles mitu kuud hiljem. Teatavasti astus tsaar Nikolai troonilt tagasi oma venna kasuks, haige poja trooniõigusest mööda minnes. Eraisikuna taotles ta oma perega välismaale eksiili minekut. Algul soovis ta lähisugulaste juurde Inglismaale. Kuid Londoni kuninglik pere keeldus teda vastu võtmast. Põlgasid ära. Tegelikult ei hoolinud temast ja tema perest siis mitte keegi. Isegi mitte valgekaartlasedki.
Mingi osa Romanoveid päästsid surmast ära hoopiski sakslased, kui nad 1918.a. Krimmi tungisid. Nimelt oli osa suguvõsast seal. Näiteks tsaari ema, tsaari onu ja veel mõned Krimmis vahi all. Ka neid üritas osa kohalikke alkoholivaimustuses bolševikke ära tappa, kuid teine osa, nimelt nende valvurid ei lasknud seda teha. Läks isegi omavaheliseks tulevahetuseks. Kus ka mõned kinnipeetavad ohvitserid valvurite poole peal kaasa lõid. Ja siis saabusid lõpuks sakslased. Koomiline on see, et kui sakslased arutasid nende turvalisust ja neile määratavat ihukaitset, siis ütles üks Romanoveid, et tema sooviks ihukaitseks neidsamu oma endisi valvureid, kes neid nii vapralt purjus ja tapahimulite lintšijate eest kaitsesid.
v
vanaema/ 9. detsember 2016 11:41
Nii kaunis paar! Silm puhkab, kui neid vaadata. Palju õnne neile!
k
Krahv Monte ja krahvinna Kristo/ 9. detsember 2016 11:37
Kes nood klounid on ja miks peaksime me neid teadma, rääkimata sellest, kes kelle ööpotti kasutab ja miks keegi kellegi stringe kannab?
1
11,37/ 9. detsember 2016 14:47
Kes meie? Kui teie meied ei pea midagi teadma, siis ärgu lugegu lehe ja võite ka lapsed kooli panemata jätta, kui midagi teadma ei pea.
Aga meie meied tahaks ikka teada ja lugeda.
Dikteeri teie meiede hulgas, meid jäta rahule.
t
tuu 11.37/ 9. detsember 2016 19:14
Teied limpsavad vähem nended tallad
j
just/ 9. detsember 2016 15:54
Mis läheb meile korda inglismann, kes 1918 aastal, olulisel ajal meile appi ei tulnud. Küll aga võiks rohkem kajastada rootsi õukonda - tänu rootsi kunnile on meil ÜLIKOOL ja tänu sellele ka omariiklus!

k
kummikuteadlane/ 9. detsember 2016 11:27
kas neil on Nokian kummikud jalas?