Meedia

Mihhail Hodorkovski Tallinnas: sõltumatut ajakirjandust jääb Venemaal üha vähemaks ja vähemaks (20)

Toimetas Kristin Aasma, 8. detsember 2016 22:21
Mihhail HodorkovskiFoto: Avatud Venemaa
Tallinna Mustpeade majas jagati eile Vene endise poliitvangi, ärimees Mihhail Hodorkovski asutatud fondi Avatud Venemaa ajakirjanduspreemiaid "Elukutse – ajakirjanik“.

Tallinnasse olid saabunud mitmed tuntud Vene ajakirjanikud ja ühiskonnategelased, samuti oli palju noori ajakirjanikke, kes töötavad Venemaa sõltumatutes meediaväljaannetes, kirjutas Vecherka.

Samal teemal

Õhtu juht oli ajakirjanik Artemi Troitski. Tervituskõne pidas Mihhail Hodorkovski. „See, mis toimub täna Venemaal, on paljuski seotud, nagu te ise suurepäraselt teate, Kremli propaganda saavutustega. Avatud Venemaa võttis juba enne ümberkujundamist ühiskondlik-poliitilises liikumises vastu otsuse ajakirjanduse sõltumatuse kohta riigist. Sellist ajakirjandust jääb Venemaal kahjuks üha vähemaks ja vähemaks, ning ajakirjanikud ei ole selles sugugi süüdi,“ rääkis Hodorkovski.

Eilsel auhinnatseremoonial esitleti ka Hodorkovski fondi uut projekti „Avatud meedia“, mis tegeleb sõltumatu ajakirjanduse toetamise ja arendamisega. Projekti raames viiakse läbi meistriklasse, lühiajalisi koolitusi, online’ikursusi, aga samuti antakse välja preemiaid õnnestunud publikatsioonide eest ning toetusi olulistele ajakirjanduslikele uurimustele.

Avatud Venemaa "Elukutse – ajakirjanik“ auhind on mõeldud nii Venemaa kui välismaa autoritele publikatsioonide eest Vene ja välismeedias.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee