Mihhail HodorkovskiFoto: Avatud Venemaa
Toimetas Kristin Aasma 8. detsember 2016 22:21
Tallinna Mustpeade majas jagati eile Vene endise poliitvangi, ärimees Mihhail Hodorkovski asutatud fondi Avatud Venemaa ajakirjanduspreemiaid "Elukutse – ajakirjanik“.

Tallinnasse olid saabunud mitmed tuntud Vene ajakirjanikud ja ühiskonnategelased, samuti oli palju noori ajakirjanikke, kes töötavad Venemaa sõltumatutes meediaväljaannetes, kirjutas Vecherka.

Õhtu juht oli ajakirjanik Artemi Troitski. Tervituskõne pidas Mihhail Hodorkovski. „See, mis toimub täna Venemaal, on paljuski seotud, nagu te ise suurepäraselt teate, Kremli propaganda saavutustega. Avatud Venemaa võttis juba enne ümberkujundamist ühiskondlik-poliitilises liikumises vastu otsuse ajakirjanduse sõltumatuse kohta riigist. Sellist ajakirjandust jääb Venemaal kahjuks üha vähemaks ja vähemaks, ning ajakirjanikud ei ole selles sugugi süüdi,“ rääkis Hodorkovski.

Eilsel auhinnatseremoonial esitleti ka Hodorkovski fondi uut projekti „Avatud meedia“, mis tegeleb sõltumatu ajakirjanduse toetamise ja arendamisega. Projekti raames viiakse läbi meistriklasse, lühiajalisi koolitusi, online’ikursusi, aga samuti antakse välja preemiaid õnnestunud publikatsioonide eest ning toetusi olulistele ajakirjanduslikele uurimustele.

Avatud Venemaa "Elukutse – ajakirjanik“ auhind on mõeldud nii Venemaa kui välismaa autoritele publikatsioonide eest Vene ja välismeedias.

Samal teemal

Kommentaarid  (20)

Arvo. 9. detsember 2016 19:07
Väga huvitav hodrkovski on tehtud poliitvangiks kuid paragrahv näitab riigivara riisumust,
xxxx 9. detsember 2016 19:28
eestis on ka riigivargad lugupeetud seltsimehed.Muuseas räägiti ka palgamõrvade tellimisest ja riigiametnike äraostmisest.
kahju 9. detsember 2016 10:49
inimesest,kellel ei ole kodumaad.vaatasin filmi temast,kuidas ta rändab mööda võõraid maid seljakott seljas.ümberringi on kõik ilus ja kaunis,mehel raha on kokkuaetud kõvasti,elamine ilus.aga kodu ei ole.vnglast pääses ja läks kohe võõrsile.käi venemaa ümber ja klähvib,palju neid tema kuulajaid on.troitski on ju teatrikriitik,vnemaal ei julgenud suud lahti teha,siis nüüd tul siia.
kolla 9. detsember 2016 11:59
No eks sa mine venemaale ja klähvi seal.Surmatunnistusele kirjutatakse-suri lahkamisel.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS