Eesti uudised

Kui kodus kasvab väike varas ehk Miks lapsed võõraid asju võtavad?

Kristiina Tilk, 9. detsember 2016 04:00

16 KOMMENTAARI

M
****/ 11. detsember 2016 14:59
Minu ema, sündinud aasta 1919 oli piiblilugudest lugenud, kuulnud, et laps oli vanglas istudes ema eemale tõuganud, sest ema oli lapse käest varastatud sukanõela vastu võtnud. Sedasi hakkaski laps aina suuremaid asju varastama. Seda juttu räägiti minu lapsepõlves tihti.
Mina pole seda juttu kunagi oma lastele rääkinud aga ükskord kui poeg kõvera haaknõelaga püüdis oma jalgratta lukku kooli juures lahti muukida, küsisin, et mis nõel see on ja ta vastas, et see on kunsti klassi haaknõel ja ta viib selle tagasi, kui luku lahti saab. See pani mind imestama.
s
SIIM/ 10. detsember 2016 03:28
Varguse põhjus on soov omandada seda, mida sul ei ole ja pole lootust seda saadagi.
Mina ise olen väga seaduskuulelik inimene. Ei ühtegi pahandust, väärteost või kuriteost rääkimata. Range ja eeskujulik lastetuba. Aga kui ma esimest korda Soome sõitsin (See juhtus Gorba ajal, lõpupäevil) ja seda tohutut vahet meie reaalsuse ning nende vahel hoomasin. Kui meil valitses poodides tühjus, seal aga üleküllus. Siis eneselegi ootamatult ja endale hämmastuseks tundsin ma endas ärkavat iidset vargainstinkti. Et oleks tahtnud sealt midagi ära virutada. Mõttes vähemasti. Aga range enesedistsipliin hoidis käpad paigal, ei lasknud end ahvatleda. Kuid ma tean mõningaid tollaseid grupikaaslasi, kellel siiski nii ranget kasvatust ja enesekontrolli ei olnud.
i
Inimlik kiiks/ 9. detsember 2016 23:50
Olgem ausad, enamus inimesi on loomult vargad. Minagi oleks krimka, kui mulle poleks lapsepõlves rihmaga antud...
L
****/ 11. detsember 2016 14:54
Loll jutt või arvad sa, et kõik on lapsepõlves rihma saanud.
V
!!!/ 9. detsember 2016 17:49
Vanasti oli sellisel puhul kombeks öelda, et see olevat vähese vitsa viga.
Teisalt võib neid lapsi ka mõista. Postsotsialistlik turumajandus, varanduslik ebavõrdsus nig lahutav kuristik. Rikkurite võsukesed uhkeldavad kallite asjadega ja halvustavad neid, kes seda endale lubada ei saa. Samas on jällegi paljudes peredes elementaarse toidu, komunaalkulude ja riiete muretsemisegagi probleeme üle pea. Pole lootustki luksesemetele. Aga laps ei saa sellest aru.
n
naine/ 9. detsember 2016 16:54
See tuleb sellest, et vanemad, eriti emad ja ka vanaemad ei tee oma lapsukesest väljagi kui see kaupa näperdab ning salaja ka mõne asjakese taskusse poetab. Selle asemel, et oma lapsele õpetust anda ja jälgida, mida laps kaupluses teeb, sõimab vanem näo täis müüjal, kes last korrale julgeb kutsuda. Väga lihtne.
a
Ausust polegi olemas!/ 9. detsember 2016 15:53
Kui tööandja, kes maksab töötajale sandipalka, on laias tähenduses samuti varastamine ja seega rikastumine! Ärge unustage kaupmeeste kasumiahnust! Kui te vaid teaksite, kui palju nad kaubale juurde lisavad ....
m
maamiis/ 10. detsember 2016 23:22
olgem ausad kui ikka Grossi odavpoeketist saab nii palju kõrvale panna ,et osta HELIKOPTER mida isegi rikkad skandinaavlasedki ei jõua ! milleks seal maksta?
p
pisikese varga papa/ 9. detsember 2016 08:54
Ah minu poiss, saadanas, pätsas klassikaaslase telefoni! Küll ma talle näitan! Tal pole ju millestki puudu, toon talle töölt kogu aeg ripakile jäetud telefone kaasa, aga tema sunnik läheb veel vargile!
j
Juhan./ 9. detsember 2016 08:43
Inimene on samasugune kiskja nagu metsloom, hunt ei murra ka ainult söögivajadusel ta murrab ka kutsikate väljaõpetamiseks. Meil taheti kommunismile minna paarikümne aasta pärast kuuekümnendal, käisin tollel ajal koolis raadiost öeldi et kahekümne aasta pärast tuleb kommunism üks vanem mees ütles meile "oh lapsed kommunismi näete samapalju kui oma kõrvu ilma peeglita, kui annate väiksele lapsele mänguasja siis teisele ta seda anda ei taha kuigi tal on mänguasju rohkem".

a
9. detsember 2016 08:20
ah et miks? noh kõige tõenäolisemalt on kodanik lapsevanem ise eeskuju andnud!
2
2233/ 9. detsember 2016 16:55
Ei pruugi, laps võib saada eeskuju ka mujalt, kus ta palju aega veedab - lasteaias, koolist. Teised lapsed teevad nii ning sõber teeb järgi.
A
.../ 9. detsember 2016 07:58
Aga mida arvata eliitkooli lapsukesest, kes vahele jäädes annab politseile klassivenna nime ja klassivenna ema nime ja telefoni?
x
XX/ 9. detsember 2016 08:11
Teevad sama ka tavaliste koolide lapsed. Uskumatult leidlikud on. Ei ole vahet millisest koolist, milline kodune taust. Kuidagi kibestumus loeb välja? Keegi ju poes peab jälgima monitore, eks- see on kah vajalik töö, mida keegi peab tegema.
s
sama oli riigiametniku pojaga/ 9. detsember 2016 17:05
kes süütas auto ja saatis politsei mulle ütlema,et seda on teinud minu poeg . . .
a
aadu nagu/ 9. detsember 2016 07:12
Nüüd on meil 101 varast, kes praegusel ajal rahva taskusse eriti agaralt oma karvast kätt ajavad.