Kuulus Iggy Pop pajatab oma muusikutee algusest värskes dokumentaalfilmis Foto: Foto: Artis
Linnaleht 8. detsember 2016 17:07
Reedest jõuab kinodesse USA autorikino mässaja Jim Jarmuschi käe all valminud dokumentaalfilm „Gimme Danger”, milles astuvad üles Iggy Pop ja The Stooges.

Mainekas kooslus sai alguse 1967. aastal Michigani osariigis Ann Arboris. Koolibändis muusikuteed alustanud Jim Osterberg, muusikunimega Iggy Pop, kutsus kampa vennad Scott ja Ron Ashetoni ning Dave Alexanderi, kes vallutasid osariigi klubid oma väljakutsuva lavakäitumise ja muusikalise seguga rokist, bluusist, R&B-st ja free jazz’ist.

„Gimme Danger” on Iggy Popi ja The Stoogesi lugu. Pärast kolme, mõõdukat edu saavutanud kauamängivat läks bänd 1974. aastal laiali. Pisut muutunud koosseisus tuldi taas kokku 2003. aastal ja tegutseti veel 10 aastat, kuni bändiliikmete read olid niivõrd hõrenenud, et allesjäänud liikmed ei tihanud end enam kutsuda bändiks Iggy and The Stooges.

Režissöör Jim Jarmuschi käe all valminud „Gimme Danger” näitab The Stoogesi rolli toonases muusikalises, kultuurilises, poliitilises ja ajaloolises kontekstis ning jutustab bändi ja tema karismaatilise laulja Iggy Popi seiklustest ja äpardustest, esitledes nii bändi algusaegade ambitsioone ja inspiratsiooniallikaid kui ka hilisema kommertsedu tagamaid, mis panid aluse The Stoogesi tähendusele muusikaajaloos.