Eesti uudised

Tallinna TV endine peatoimetaja kiidab, et ülekuulamisele sõidutati teda kahe kena noore naisuurija saatel.

Mart Ummelas ülekuulamisel: "Ma ei näe enda süüd selles juhtumis." (58)

Teet Teder, 8. detsember 2016 11:56
Mart UmmelasFoto: Arno Saar
Tallinna Televisiooni endine peatoimetaja ja juhatuse liige Mart Ummelas tuli Keskkriminaalpolitsei ülekuulamiselt ja kinnitab, et tema allkirjad on õigetel paberitel, aga Tallinna Televisiooni majandustegevusest ei teadnud ta midagi.

"Kui saabusin eile tööle, kella kümne ajal umbes, nägin, et ruumides olid võõrad inimesed. Aga noh, meil on siin tihtilugu ekskursioone ja külalisi. Ja siis varsti saabusid minu tuppa uurijad," kirjeldab Ummelas eilseid sündmuseid.

"Tutvustasid ennast väga kenasti, üldse oli kogu protseduur erakordselt meeldiv ja positiivne," kirjeldab Ummelas, justkui soovitaks läbiotsimist kõigile. "Kui olid arvuti- ja dokumendiküsimused, mida mul siin paraku praktiliselt ei ole enam vanast ajast, üle vaadatud, siis sõidutati mind koos kahe kena noore naisuurijaga Tööstuse tänavale, seal on mingid politseiruumid. Seal ma andsin oma ütlused ülekuulamise käigus."

Kahtlustus oli Ummelasele arusaadav, aga… "Ütlesin, et ma ei näe enda süüd selles juhtumis."

Samal teemal

"Kuulge, olge vait, ma räägin Õhtulehega!“ vaigistab Ummelas vahepeal toimetuse melu. "Kollektiiv on nii rõõmus, et mind ei ole vangi pandud," põhjendab ta muiates.

Kahtlustusest Ummelas rääkida ei saa. "Aga kuna ma olin juhatuse liige perioodil 2012 kuni 2015, siis tegutsesin nõukogu ettekirjutuste järgi, kuigi minu roll majandustegevuses oli praktiliselt null. Mina majandusotsuseid ei langetanud. Olid teatavad asjad, mis jäid minu korraldada, sellest need järelmid."

Lihtsustatult oli Teie allkiri vales kohas? "Minu allkiri oli seal, kus ta pidi olema. Siin ei ole kuidagi minu isiklike huvidega seotud, see oli Tallinna Televisiooni huvides ja nõukogu teadmisel. See kestis mitu aastat."

Kas Lepp varastas? "Eks igasuguseid kuulujutte liigub, aga ma olen lähtunud sellest, et kui nõukogu on kursis asjadega, siis minul ei ole vaja neid kuulujutte edasi levitada. Mul võivad olla kahtlused, aga ma ei saa nendega edasi minna."

Mis kahtlustused Teil on? "Neist ei saa ma rääkida, nendest rääkisin ma ülekuulamisel."

Tänase päeva jooksul otsustab prokuratuur, kas taotleb kohtult Lepa vahi alla võtmist. Praegu on Tallinna TV juhatuse liige Toomas Toomas Lepp kuriteos kahtlustatavana kinni peetud kuni homme hommikuni.

Lisaks Lepale ja Ummelasele pidasid eile hommikul Keskkriminaalpolitsei töötajad kuriteos kahtlustatavana kinni veel kolm inimest. Kahtlustus on esitatud ka ühele juriidilisele isikule.

Samal teemal

17.11.2016
Toomas Leppa ähvardab nõue
16.11.2016
Mart Ummelas: ma ei eita, et vahel tõesti katus sõidab
16.11.2016
TTV nõukogu esimees: TTV on end Eesti meediamaastikul juba piisavalt kehtestanud ja jätkab kindlasti
10.11.2016
Toomas Lepp: ma ei ole telejaamale esitanud arveid tegemata tööde eest