Maailm

FAKTE LAHKUNUD DIKTAATORIST: Fidel Castro magas 35 000 naisega ja suitsetas oma esimese sigari 14-aastasena (30)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 8. detsember 2016 10:09
Foto: VIDA PRESS
90-aastasena surnud Kuuba diktaator Fidel Castro oli kurikuulus mees, kes hoidis üle poole sajandi oma kirsatalla all 11 miljoni elanikuga riiki. Castrot kui türanni ei tohiks idealiseerida, küll aga võib igale mehele eeskujuks tuua tema korraliku potentsi, suitsetamise mahajätmise ja saavutatud kõrge eluea. Üllatavaid fakte Kuuba revolutsiooni juhist vahendas GQ

Esimese sigari suitsetas Castro 14-aastasena

Samal teemal

"Mu oma isa andis mulle mu esimese sigari, toona Biránis. Pidin olema 14 või 15 ... Suitsetasin seda esimest puro't ja ei teadnud, kuidas see käib. Õnneks ei tõmmanud ma suitsu kopsu. Kuigi alati imendub natuke nikotiini, isegi kui sa üldse sisse ei tõmba."

... aga jättis suitsetamise juba kümneid aastaid tagasi maha

"Olen oma elus liiga palju suitsetanud. Kuni ühel päeval, üle 20 aasta tagasi, otsustasin lõpetada. Keegi ei sundinud mind. Ma lihtsalt otsustasin panna end suitsetamisega lõpetama ... Kuuldes inimesi niipalju rääkimas vajadusest võidelda kollektiivselt ülekaalulisuse, istuva eluviisi, suitsetamisega, veendusin, et ohverdus, mille peaksin Kuuba rahva tervise huvides tooma, on suitsetamise mahajätmine. Õpetama isikliku näitega. Loobusin tubakast ja pole iial selle järgi puudust tundnud."

Foto: VIDA PRESS

Fidel Castro oli pesapallifänn

Varastel 1950-ndatel mängis Castro pesapalli ja oli tõsine fänn. Pärast revolutsiooni keelas ta Kuubal professionaalse spordi ja sulges liiga, milles oli lapsena mänginud.

Castro väitel tehti talle 600 atentaati

Kõiki neid rahastasid väidetavalt USA võimud ja mõned katsed olid väga lähedal edule. Väited on tõestamatud, kuid üks mõrvakatseid kujutanud endast tsüaniiditableti panemist šokolaadikokteili sisse kohvikus, mida Castro sageli külastas; väidetavalt olnud olemas plaan pumbata hallutsinogeenset gaasi täis telestuudio, kus Castro kõnet pidas; ühel sündmusel Tšiilis olnud kaamerasse peidetud relv.

... ja ta kandis alati püstolit

Castro kandis enamuse oma elust 15-lasulist brauningut. Isegi pärast seda, kui ta 2004. aastal õnnetuses käe ja jala murdis.

Fidel Castro magas 35 000 naisega

Fidel Castro oli äärmiselt jõukas

Forbesi teatel oli Castro maailma rikkamaid valitsejaid, talle kuulusid mitmed Havanna ettevõtted ja tal oli vähemalt 500 miljoni USA dollari suurune varandus.

... aga ta väitis, et ei ole

"Mul endal pole sentigi," kinnitas Castro.

Foto: VIDA PRESS

Castro kirjutas isiklikult kõik oma kõned

"Iga kord, kui olen palunud kellelgi kirjutada endale kõne või vähemalt teha selle kondikava, siis on see olnud peaaegu täielik katastroof – tühi, väljendusrikkuseta. Olen pidanud need täielikult uuesti kirjutama. Olen rääkinud erinevate Ameerika presidentide nõunikega, kes on kirjutanud sadu kõnesid. Aga see on minu jaoks siiani müsteerium. Ma pole iial suutnud pidada kõnet, mida ma pole ise ette valmistanud, ise kirjutanud. Kuidas Prantsusmaa presidendid seda suudavad?

Samal teemal

06.11.2016
Fidel on maetud, mis saab Kuubast?
03.11.2016
Fidel Castro – haarem naisi ja kari lapsi
30.10.2016
GALERII | Maailma liidrid saabusid Kuubale, et avaldada austust Fidel Castrole
28.10.2016
KUUBALASED: me ei suuda uskuda, et Fidel on surnud!