Eesti uudised

Tarmo Tamm: midagi on ikka päris nihu läinud põllumajanduses (50)

LISA KOMMENTAAR

... 9. detsember 2016 07:21
kui inimene on olnud aastaid keskerakondlane, siis on tema väärtus(etus) riigimehena alatiseks paika pandud. Aastaid käinud savisaarlaste jälgedes - see on pöördumatu .
Sibi 8. detsember 2016 18:34
Võta üks ja viska teist...kui ministri ametit pidada, siis tuleb ikka rohkem osata öelda, kui ainult my name is ...
18:34 Sibile-kena nimi sul 8. detsember 2016 19:40
Kui sina kuulata ei oska, on see sinu probleem.Riigikogus kõige rohkem sõna võtnud, eile õhtul AK-s pikk jutt.Reformirottide ülistamis maneere tal jah pole, ongi kohe esimene süüdistus tulnud, lase aga vingul lennata. Ja my name-t pole ta kordagi veel öelnud, ära pane oma sõnu teiste suhu, mis pealegi veel valed on.
sibi 8. detsember 2016 23:42
Valesti aru saadud. Must ja valge. Mõte ja üte oli lihtne, elementaarne nõue ministrile, ministritele-osake inglise keelt. Ei midagi isiklikku.
pirn 8. detsember 2016 17:58
Ahh, et nüüd ärkasite! Siis kui IME mehed ajasid kärbseid pähe Eestis toodetud lihamüügist ja selle eest bensiini ostmisest,palksutati käsi ja hõisati rõõmust, et nii saab "vabaks" Kremlist (ja suurest turust). Mitte keegi ei tahtnudki teada seda, et Euroopa peab surmaheitlust Argentiinast toodava loomaliha, ülemere nisu ja kanade vastu, mis olid hinnalt odavamad kui Euroopas toodetud ja et Euroopas toodetu on odavam kui Eestis toodetu ainuüksi kliimast tingituna. Mitte keegi ei taha arvestada, et üle 60 % Venemaast on põllumajanduse seisukohalt kõlbmatu (igikelts, mäed, metsad jne.) ja ka kõlblikust maast on on suurem osa kontinentaalses vööndis, mis tähendab saakide ebastabiilsust liiga külma talve ja kuuma ja sademetevaese suve tõttu ja seega üks suur, suur põllumajandussaaduste turg.
Ega põllumajandus 8. detsember 2016 13:56
üksi nihu pole läinud. Terve Eesti majandus on juba pikka aega nihu. Seda kiirendab takka veel uus valitsus.
UH? 8. detsember 2016 20:02
Kas nüüd on loota, et põllumehed hakkavad korralikult oma orjatööjõu pealt tööjõumakse maksma.
Liigun tihti mööda Eestit ringi, ja suhtleja, nagu ma olen, leian poe juures ikka kohalikega ühise keele.
Et kuidas siis elukene ka läheb?
Reeglina ollakse haiged--oi oi kui haiged, ja saadakse riigilt pensionit. Aga kõik käivad kusagil põllul või laudas tööl, saavad sealt elamiseks lisaraha, ja et maailmas on olemas mingid riigi maksud, pole keegu kuulnudki.
kusti 8. detsember 2016 12:57
Tamm on tubli ja loogilise mõtlemisega mees. Kõige paremat talle!
Vanaema maalt 8. detsember 2016 11:23
Täiesti normaalne, mida oleks pidanud kohe alguses tegema.Pidi siis Ratas nende venelaste häälte pärast oma maine ohverdama?See oligi algusest peale jama aga Tarmo on väga konkreetne ja igati sobiv minister. Kui ta nüüd titena vankrist kedagi kurja pilguga ei vaadanud või liivakastis sõbrale liiva silma ei visanud.See tahab veel uurimist reformi bandel. Hakake pihta, aeg lendab kiiresti, jõuab veel enne midagi head teha riigile ja põllumeestele.Seda ei tohi ju olla.
8. detsember 2016 11:36
Ilma "venelaste" häälteta on Ratase valitsus Riigikogu vähemuse toetusega. Need "venelased" suudavad soovi korral kõik ära blokkida, mis neile ei meeldi.
11:36 8. detsember 2016 12:22
Mina mõtlesin uutel valimistel venelaste häältele, mida nagunii on tänu pealiku eemale jätmisega väheks jäänud.Riigikogus on hoopis leeridevaheliste häälte pidamine küsimärk nagunii.
Marie 8. detsember 2016 10:37
Tore, et ministril on vastav haridus ja jääb soovida ainult jõudu edaspidiseks. Loodame parimat.
oh 8. detsember 2016 10:31
Kess on jargmine! keda jalle ristima hakkatakse! Haigus hrooniline!

Jah 8. detsember 2016 10:12
Lajatatakse suured maksud ja õnn tuleb...
Paneme magusa maksu saame 25 miljonit.. 8. detsember 2016 09:59
Selle raha jagame "põllumeestest" miljonääridele ja ongi uus poliitika... Nuta või naera? Mõistus tule koju !
Krooks 8. detsember 2016 10:09
kullake, kas sa üldse tead maaelust midagigi? Saa kaineks ja astu korraks väja värske õhu kätte ja nuusuta sõnnikulõhna, ehk liigub mõistuseraasuke ka ülepoole!!!
09:59 igapäevane hala 8. detsember 2016 11:29
Ei tea, kust see sinu mõistus veel tulema peaks, kui teda kunagi olnud pole. Jälle hakkab kisa peale. Kas sina oled targem, kui foorumi eksperdid.Selge sõnaga öeldi, kõik ongi hea ja jätke see lärm mitte millestki.On selge!
mul 8. detsember 2016 09:33
on tunne, et nüüd alles hakkab hulluks minema.
8:25-9:33 8. detsember 2016 11:36
Sinu tunne, keda see kotib? Käi siis vetsus ära, hull oled juba nagunii.
parandus.. 8. detsember 2016 08:25
tervele Eestimaale hakkab kõik nihu minema, ei mingit kindlust enam.
piima 8. detsember 2016 07:38
ümbertöötlemise poole pealt õige suunavalik, mis annaks ka töökohti juurde. Piimatoodete rikkaliku valiku juures poeletil tundub linnainimesele olukord petlik ning Leedu toodete puhul tihti kvaliteet nigelapoolne, eriti juustulaadseste toodete puhul - kahju raisatud piimast.
oo 8. detsember 2016 07:21
milleks kiruda riiki, kui valimistel valitakse riigikogusse ja sealt lähevad edasi ministriteks ja otsustajateks inimesed, keda valivad ju "rahvas". Erakonnad on nii mannetud, et peavad valimistel üles seadma äpukesi, kellel ei ole riigi juhtimiseks ja riigi valitsemiseks ei vajalikke teadmisi, töökogemusi. Heal juhul on olemas diplomikene, mis näitab vaid seda, et on oma koolitunnid ära vastanud.
Kõik see praegune valitsus nagu eelnevadki, on ju mõttetu. Pole riigimehe teadmiste, kogemuste ja
võimetega , keda võiks väärikaks ministriks nimetada.
Peagi ees jälle valimised ja meie ette seatakse klantspildid kandidaatidega. Valime ilusamad, valime teleksat nähtud näod, valime praegused riigikogulased, valime näitlejad. Kas keegi valijatest läheb kandidaatidega enne kohtuma ja küsib, millised on ta töösaavutused ja võimed, et siis need enne valimisi kõlblikuks tunnistada?
Mokk maas, kui isnust valijat ei ole. Hääletad nagu narr.Ja siis klähvid järgmised neli aastat.
no 8. detsember 2016 07:37
Kunagi käisid ja ajasid selliseid lubadusi, et praegu oleks elu nagu paradiis. Kui aga hakkasin neile küsimusi esitama, siis meie väikese linnapeale see ei meeldinud-nii kõrgeid külalisi tuleb lihtsalt kuulata. Pärast sellist ütlust lahkusin ürituselt.
8. detsember 2016 10:54
poliitik on rahva teener, see on isegi madalam amet kui assenisaator.
valuveljedega Tuareg kaitseministrile 8. detsember 2016 07:49
Poole miljoni töötava inimesega ja maksude tõstmise abil (rikast) riiki ilma kommionuta mängida ei saa. Äkki peaks ikkagi valitsemise kulusid vähemalt poole peale viima.
riik 8. detsember 2016 17:08
on niigi õhukeseks juba tehtud. Väikese riigi ülalpidamine ongi kallis.
Kuri valija 8. detsember 2016 08:01
Me ei vali ju praegu isikuid, vaid parteisid, nii et need valijatega kohtumised on lihtsalt silmamoondamine. Parteid panevad hääli koguma häältemagnetid, kes saavad heal juhul nii palju hääli, et saavad isikumandaadi, ja isikumandaadist ülejäänud hääled lähevad parteile. Kui palju meil siis neid isikumandaadiga riigikokku saanuid on? Mitte eriti palju. Seega, kui me ei vali kellegi sellise poolt, kes kindlapeale häältemagnet on, ei saa meie lemmikkandidaat suurima tõenäosusega valituks, sest parteid otsustavad, kes riigikokku läheb. Seega - teeme ikka isikuvalimised, see oleks õiglane ja ei lubaks tekitada partei toel nn igavesi riigikogulasi, nagu see meil praegu on.
To:oo 8. detsember 2016 11:25
Rõivas sobis küll peaministriks oma algharidusega ja riigi allakäigule ülihästi.
SIIL 8. detsember 2016 06:27
maaelu hävitamine oli reffide prioriteet 17 aastat,viimane kitarrist põllumees oli ikka päris oinas,aga kes siis kalurite eest hoolt kannab
Ei 8. detsember 2016 06:09
viitsi praegu hommikul vara piima ja lihatootmise andmeid otsima hakata. Aga fakt on see, et 2009 aastal polnud eesti piimatootmine isegi mitte ligilähedal 1939 aastale. Maaelu hävitamine on olnud totaalne, pehmelt õeldes kuritegelik.

Vabamüür 8. detsember 2016 06:08
Kõik on hästi, mis te laamendate ja õiendate. Kõik on väga hästi. Kui sealihast poosab 80%-le elanikkonnast, siis on kõik ju hästi!? Ainult 20% on siis ju ilma. Mõelge kui oleks vastupidi. Siis oleks hull lugu, sest siis jätkuks liha vaid valitsuse liikmetele ja vallavanematele (loe: endistele kolhoosiesimeestele ja nõukogude parteinomenklatuurile). Praegu saavab ikka umbes pool lihtsatest inimestest ka ikka sealiha maitsta, Ainult pool elanikest on näljas. Teistel läheb ju kõik hästi!
see 8. detsember 2016 10:58
80% jutt on kindlasti vale. Millestki pole tõenäoliselt aru saadud.
sorry 8. detsember 2016 11:49
ajasin udu. Seakatk on tekitanud olukorra, kus kodumaist sealiha enam tõesti ei ole niipalju kui tahetakse.
Sealiha tarbiti 2015. aastal inimese kohta 41,8 kg, mis on võrreldes 2014. aastaga 4,8 kg inimese kohta rohkem. Tegemist on märkimisväärse sealiha tarbimise kasvuga ning selle võib ühest küljest kirjutada eestlaste sealiha armastuse arvele, kuigi oma mõju võib olla ka madalamal hinnal.
Samas artiklis on öeldud, et kui kodumaist seakasvatust ei taheta välja suretada, tuleks hakata seakasvatajaid toetama, sest piirangud (katku tõttu) kasvatamisel ajavad kulud kõrgeks. Kuigi ma ei oska öelda, palju seda sealiha inimene peaks aastas tarbima, et ta rahul oleks. 2005 aastal tarbiti EL-s keskmiselt 45 kg sealiha aastas. Enne seda trend on olnud 40-st kilost rohkem, praeguseid numbreid ei oska kusagilt leida.
Piimatoodang oli suurim 2014 aastal, sest ajast alates tänaseni on olnud langus ca 10%. Toodangu müük Eestis - viimane number 2014 aasta kohta.
Maamees 8. detsember 2016 04:51
Vaatleja 8. detsember 2016 01:37
Annaks, et nii jääb. Savisaare leer tahab midagi muud.
olge nüüd ikka 8. detsember 2016 09:46
Tahab midagi muuta`Aga mida küsiks ? Muutmine muutmise pärast on justkui peeretamine haisu pärast.
Kunagi oli kolhoosis varustaja. oli siis selline ametikoht. Alati sõitis väravast välja suure autokoormaga , ja tagasi tulles näitas pihust, et vaata mida ma tõin.
Kui muutusi teha , siis peavad need olema põhimõttelised , mitte aga kosmeetilised, näonahka silendavad.
Tubli mees 8. detsember 2016 01:18
Tarmo Tamm on töökas ja aus. Põlva vald ja linn liikusid pikki aastaid edasi just tema eduka taktikepi all. Palju õnne ja edu!
rõõmus 8. detsember 2016 01:09
löpuks ometi sai pukki mees ,kes kõik nihud sirgeks lükkab
8. detsember 2016 10:22
Kui lükata lastakse.
+.+ 7. detsember 2016 23:56
põm-i reaalsus jõudis kohale?
maamees 8. detsember 2016 00:30
Tarmo Tamm! Meil lobisemise eest palka ei maksta.... Vaatame, MIDA sina siis ministrina TEGELIKULT paremaks teed....!
Maamehed pooldasid Repinskit 7. detsember 2016 23:49
Ratas aga hakkas oma naha pärast kartma.
23:49 8. detsember 2016 00:26
Neid Repinski toetajaid ei saa küll "maameesteks" nimetada....
mõtlik 8. detsember 2016 01:12
aga kes need sähendused siis on kes põldu harivad, karja kasvatavad ja lehmi talitavad? Kas linnavurled või lihtlabased muidusööjad ?
arusaamatu 8. detsember 2016 01:13
aga kui põlluharija ja karjakasvataja pole maamehed Kagu-Eestist , kes na sis om ?
ma näie ,et tu volikogu miis Võrrost, 8. detsember 2016 09:30
lippas joba Tallna poole ,et aegsaste kohal olla ,nuhh saab uvve audu puhtama ja uvvema ummale ja raha ka rohkemast iks , a tu om hää Võrro ta inamp tagasi es saa...
! 8. detsember 2016 09:51
räägi eesti riigikeeles, palun!
kui pooldasi kitsekarjust, 8. detsember 2016 10:18
tähendab on ise samasugused. ise on selle põllumajanduse "nihu" keeranud, nüüd tuleb teiste abiga jälle üles upitama.
Peri Kana ja muud tähtsad tegelased 7. detsember 2016 23:33
...nihu on läinud ...??? Tundub,et kõik saab korda kui tsirgul paju-pilaka võpsikus puhata lastakse.

7. detsember 2016 23:24
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Vello 7. detsember 2016 23:39
Ikka peast väga vigane inimene oled.