Eesti uudised

RAIL BALTICU TELLITUD PROGNOOS: kaupu ja reisijaid saab olema piisavalt (26)

Juhan Haravee, 8. detsember 2016 04:00
Ökodukti edukas testimine: Korraga mets- loomad raudteetunnelist muidugi läbi ei pääse, aga üksteise järel üsna lahedasti.Foto: Rail Baltic / Karel Korp
"Tegelikult jääb Rail Balticu trassile ette vaid kaks hoonet ning riik tasub kõik maade omandamise, vahetamise ja ümberkruntimisega seotud kulud," rahustab Kaunissaare maaomanikke, kelle varale RB raudruun ähvardavalt lähedale tikub.

Viimati jagas Rail Balticu (RB) projektimeeskond avalikkuses vastakaid tundeid tekitava kiirraudtee rajamisega seotud mõtteid läinud kevadel. Eile kutsusid RB-lased ajakirjanikke taas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, eks ikka selleks, et uuendada või värskendada rahvale jagatavat teavet ja rõõmustada koos RB toimeka aasta üle. Euroopa Liidu ja Eesti valitseva ladviku jäägitul toetusel kulgeva suurprojektiga ollakse väidetavalt kenasti graafikus. Siin-seal aeg-ajalt tärkavast pahameelest ja nõutusest – kas ikka tasub Pärnu kaudu, kui üldse – ei tee teokad raudtee-ehitajad juba ammu väljagi, hurjutatagu progressi võidukäiku siis ükshaaval või sajakesi. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.00.2017
PEAMINISTER RAIL BALTICUST: raudtee ülal­pidamiseks kulub aastas kümme miljonit
14.11.2016
UNISTUSTE RAUDTEE ehk Rail Balticu arutelu jõudis Toompeale
13.11.2016
GALERII | EKRE soovil arutati riigikogus küsimust Rail Balticust
29.10.2016
Rail Baltic: palju räägitud, aga rahvale suhteliselt tundmatu projekt