Maailm

Kümnendi kõrgeim õhusaaste sundis Pariisi võime rakendama liikluspiiranguid (4)

Toimetas Liivi Sõrmus, 7. detsember 2016 20:44
Sudu linna kohal 7. detsembril 2016.Foto: AFP / Scanpix
Seoses viimase kümne aasta kõrgeima õhusaaste tasemega on Pariisi võimud kehtestanud mitu ajutist liikluspiirangut.

Juba teist päeva järjest saavad Pariisi elanikud kasutada linna ühistransporti tasuta, kuna õhusaaste tase on järsult tõusnud, kirjutab The Independet. Agentuur Airparif, mis õhusaaste taset mõõdab, väidab, et linna on tabanud viimase kümne aasta kõige hullem ja pikem talvine õhusaasteperiood.

Samal teemal

Pariisi võimud on seadnud ka teise piirangu, mis lubas täna Prantsusmaa pealinna sõiduteedel liigelda vaid nendel sõiduautodel, mille numbrimärk on paaritu arv. Eile oli olukord vastupidine, kui teedel võisid sõita vaid need autod, mille numbrimärk on paarisarv. Kui autojuht keelust üle astub ja ta rooli tagant tabatakse, võib teda oodata kuni 35 euro suurune rahatrahv. 

Pariisi linnapea Anne Hidalgo ütles, et riigi pealinna kohal valitsev sudu on piisav tõestus sellest, et autode hulka on vaja vähendada. Airparif selgitab, et õhusaaste taseme hüppeline kasv on tingitud mootorsõidukite heitgaasidest, metsapõlengutest ning viimasel ajal Pariisis valitsenud tuulevaikusest.

Mootorsõidukite liiklemise piirang ei kehti ei hübriid- ega elektriautodele. Samuti ei kehti piirang mootorsõidukitele sel juhul, kui sõitmise ajal on autos kolm või enam inimest. Piirangud ei puuduta ka välismaa numbrimärkidega autod ning operatiivsõidukid.

Eile tekkisid Pariisi rongiliikluses tõsised häired, kuna reisijate hulk suurenes järsult. Linna põhilisel rongiliinil RER B, mis ühendab kesklinna ja Charles de Gaulle’i lennujaama, ei olnud häired kolmapäeva hommikuks veel lahenenud ning rongid hilinesid.

Samal teemal

09.00.2017
Pariisi linnapea tahab kesklinna autovabaks muuta
21.11.2016
Hiinas põgenevad inimesed eluohtliku sudu eest
01.11.2015
FOTOD | Kohutav sudu püsib viiendat päeva Pekingi kohal
25.08.2015
FOTOD | Indoneesia õhusaaste käes ägav Singapur sulges koolid