Maailm

Poja kuuma autosse surema jätnud isa sai eluaegse vanglakaristuse (19)

Toimetas Aadu Hiietamm, 8. detsember 2016, 04:00
Justin Ross HarrisFoto: Reuters / Scanpix
USA Georgia osariigi Cobbi maakonna vandekohus mõistis eluks ajaks vangi 36aastase Justin Ross Harrise, kelle autosse jäetud 22kuune poeg Cooper suri 18. juunil 2014 ülekuumenemise tagajärjel, vahendab Stern Online.

Isa väitis esmalt, et oli lapse autosse unustanud. Ta pidi viima Cooperi hommikul lasteaeda, kuid sõitis selle asemel Atlantas töökoha parkimisplatsile ja jättis lapse auto tagaistmele turvaistmesse.

Mehe sõnul märkas ta lapse elutut keha alles siis, kui ta oli juba pärast tööpäeva lõppu teel tagasi koju. Justin peatus esimesel parkimisplatsil ja üritas seal pisipoega elustada, kuid oli juba hilja. Laps oli olnud autos seitse tundi ja saanud kuumarabanduse. Päikese mõjul oli temperatuur autos tõusnud ligemale 70 soojakraadini. Kohale saabunud politseinikud ja päästetöötajad leidsid eest murest murtud isa ja ei osanud esmalt miskit kurja kahtlustada. Uurimise käigus aga kerkisid Harrise pea kohale järjest tumedamad pilved.

Uurijad selgitasid välja, mees oli tollel saatuslikul hommikul einestanud koos pojaga restoranis ja sõitnud seejärel vaid 800 meetri kaugusel olevasse töökohta. Uurijad ei usu, et nii lühikese sõidu jooksul võis Harris unustada, et tal on autos ka pisipoeg, keda ta oli igal hommikul viinud töökoha juures asuvasse lasteaeda.

Valvekaamerate salvestiste uurimisel selgus, et Harris oli käinud lõunapausi ajal auto juures ja asetanud sellesse mingi eseme ja autoga väikese tuuri teinud. Politsei arvates on võimatu, et ta selle juures pisipoega tagaistmel ei märganud.

Mehe tööarvuti uurimisel avastasid politseinikud, et Harris oli vaid paar päeva enne poja surma otsinud interneti vahendusel vastust küsimusele, kui kaua koer või mõni muu loom ülekuumenenud autos vastu suudab pidada? Ta oli ka vaadanud videoid, mis näitasid koerte piinarikast suremist kuumas autos ja olnud sage külaline internetifoorumis "Child Free", kus propageeritakse lastetut elu.

Uurimisel selgus ka, et Justin Ross Harris oli pisipoja surmapäeval saatnud tööl olles kuuele naisele nutitelefoniga pilte oma suguelundist. Naistest kaks olid tol ajal alles 17aastased.

Vangimõistetu advokaat väidab, et uurimise ajal tehti mitmeid vigu ja ta soovib, et tema kaitsealuse süüasjas korraldataks uus protsess.

19 KOMMENTAARI

v
Vanaema 24. detsember 2016, 14:08
Huvitav oleks veidi rohkem pereelust teada - näiteks kus oli ja mida tegi ema, kuidas peres suhted omavahel olid, kas teisi lapsi ka oli, millisel järjel pere oli.
v
Vahitormaja 8. detsember 2016, 15:44
VÄGA ÕIGLANE KARISTUS - NÜÜD LAS MÕTLEB KOGU JÄRELEJÄÄNUD ELU OMA POJA PEALE .
SEE MEES EI VÄÄRI ISA TIITLITKI !
Loe kõiki (19)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee