Eesti uudised

TV3 VIDEO | Stalnuhhin astus enda teadmata rahanduskomisjoni esimehe kohalt tagasi. Ratas: tuleb kiiresti leida uus esimees (40)

Toimetas Kristin Aasma, 7. detsember 2016 19:25
Mihhail Stalnuhhin ütles TV3le, et teade tagasiastumisest parlamenid rahanduskomisjoni esimehe kohalt tuli talle üllatusena.Foto: Kuvatõmmis / TV3
Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Mihhail Stalnuhhin astus BNSi teatel täna ametist tagasi. Stalnuhhin ütleb, et teade tuli üllatusena, sest kavatseb taanduda hoopis riigieelarve kontrolli komisjoni esimehe kohalt.

Riigi rahanduskomisjoni juhtimisel tekkis täna segadus, kui BNSi andmetel teatas parlamendi rahanduskomisjoni esimees ootamatult, et astub komisjoni juhi kohalt tagasi, vahendas TV3 "Seitsmesed uudised". 

Samal teemal

Uudis tuli ootamatult isegi Soomes viibivale peaminister Jüri Ratasele, kuid ta toonitas uudist kommenteerides, et praegusel olulisel riigieelarve vastuvõtmise ajal tuleb kiiresti leida uus esimees. Jüri Ratas ütles, et vastavalt koalitsioonileppele kuulub rahanduskomisjoni esimehe koht Keskerakonnale ning fraktsiooni esimees peab leidma Stalnuhhinile järglase. Ratas tunnistas, et kandidaati sellele kohale hetkel ei ole.

Samal ajal aga polnud Mihhail Stalnuhhin enda tagasiastumisest kuulnudki. "Kuna ma uudiseid ei vaata juba kolmandat päeva, sest lihtsalt aega ei ole, siis minu jaoks oli kahe päeva jooksul see järjekordne üllatus," ütles Stalnuhhin TV3le. Stalnuhhin ütles, et jagas oma tähelepanu rahandusministri ettekande kuulamise ja BNSi ajakirjanikule vastamise vahel ning vastas ajakirjanikule sosinal. "Aga ma rääkisin sellest, et ma täna kirjutan alla avaldusele, et ma astun tagasi riigieelarve kontrolli komisjoni esimehe kohalt," selgitas Stalnuhhin. 

Opositsioonierakondade suhtumine on selline, et Stalnuhhin ei sobi juhtima ka rahanduskomisjoni. Stalnuhhin suruvat kiirustades läbi kobareelnõud, kuhu on sisse kirjutatud kõik maksumuudatused, andmata aega asja arutamiseks riigikogus. Kui Stalnuhhin ütles, et arutamiseks ei ole aega, siis Maris Lauri on teisel arvamusel. Vaata täpsemalt videost!

Samal teemal

16.01.2017
Stalnuhhin paljastas terviseprobleemi, mis ei võimalda tal autot juhtida
09.01.2017
TV3 VIDEO | Rahvaesindaja Mihhail Stalnuhhin on ka lastekirjanik
09.12.2016
Kobareelnõu sai mõne nädalaga taunimisväärsest väga vajalikuks
06.12.2016
Repinski astub maaeluministri ametist tagasi