Eesti uudised

Hingevaevas perenaine: seadusi rikkunud loomaarst tegi minust meie pere lemmiku mõrtsuka

Maarit Stepanov, 7. detsember 2016 16:57

48 KOMMENTAARI

k
Kertu/ 28. jaanuar 2019 16:41
Väga armastan loomi. Ja oma koera eriti. Ja seepärast ma pigem huvitusin sellest, et miks proua Anu viis uuesti oma kassi ravimiseks sellesama veterinaari juurde, kes talle juba esimestel kordadel tuska ja halba aimdust tekitas ja kassi elu ohtu seadis? Mul on kassist kogu südamest kahju...
l
lugeja/ 8. detsember 2016 17:31
Kaastunne. Mõtle,et ta on nüüd vaba sellest viletsusest, mis oleks teda veel oodanud,kuid nüüd on ta vaba sellest.
h
Huvitav/ 8. detsember 2016 17:25
arst on täisnimega, kaebaja aga anonüümne!? Eriti eetiline leht ja "pereema".
k
kassi/ 8. detsember 2016 23:42
nime tuleks uurida ja võimalusel talle mälestuskivi püstitada - ausalt!
n
NTB/ 8. detsember 2016 17:20
Dr Andrus Joost on väga hea arst ja teeb oma tööd südamega. Oleme aastaid
tema juures käinud ja võin kinnitada, et tegu on ühe parima loomaarstiga Eestis!
Ta on oma pühendumuse ja professionaalsusega eeskujuks paljudele! Väga meeldiv ja südamlik arst.
n
Njh/ 8. detsember 2016 13:54
Eestis viimasel ajal trendiks saanud....või naised lollimaks jäänud, et õigel ajal end arsti juurde ei vea :D nagu nimelt ootaks kodus et actionit rohkem oleks...vähemalt ajalehte saab, aga ega see kellestki rahvuskangelast ei tee...
a
..../ 8. detsember 2016 11:53
artiklis on üks oluline detail puudu - nimelt jääb mulje, et tegu oli juba üsna vana loomaga. KUI vana? Kui loomaomanik arvas, et tema looma raviti valesti ja ta sai teisest kliinikust põhjalikuma diagnoosi, siis miks mindi tagasi sinna, kus enne ei sobinud? Et on odavam? Loen siit artiklist välja vaid seda, et loomaarst eksis sellise ravimi loomaomaniku kätte andmisega, seega - selle konkreetse süsti järgi oleks loomaomanik pidanud käima korduvalt ise. (nojah, hea seegi, et analoogsete preparaatide puhul ei anta inimestele tablett korraga arsti juures, sest patsiendile hormoonpreparaate kätte anda ei tohi)
d
Donna/ 8. detsember 2016 11:24
Meie oleme küll tänulikud Dr.Joostile oma kahe kassi (õigemini kolme - üks kass pidi lahkuma raske haiguse tõttu) ja koera abistamise ja nõuannete eest. Kuigi oleme praegu Tallinnast kaugel, käime ikka aegajalt sellest kliinikust nõu küsimas. Arvame ka, et väga tähtis on õige toit. Tavalised poetoidud ilmselt kõigile loomadele ei sobi, seda enam kui on tekkinud juba tervise probleemid.
j
Joost on väga hea arst/ 8. detsember 2016 09:54
Tõesti, mis pagana poiga pildumine jälle? Joosti juures olen käinud oma loomadega ja soovitan teda iga kell. hea, tark, kogemustega arst.

l
Lea/ 8. detsember 2016 08:04
Olen aastaid olnud loomadega dr. .A.Joosti juures -võin ainult tänu sõnu öelda(selge on see et, keegi meist pole eluaegsed, ka mitte loomad) Olen olnud nii kassi kui koerte omanik ,samuti käivad minu tuttavad dr.Joosti juures ja on tänulikud!Minu loomad on elanud tänu talle kõrge vanuseni.Ei selgu proua kirjast kui vana tema kass oli?
m
Mami/ 8. detsember 2016 00:15
Ei tohi poetoitu anda? Aga mida siis ikkagi võib anda? Kliinikutest mina küll ei ole saanud pakitoite, mida minu kass sööks - nimelt soustiga. Muu ei kõlba. Ainult krõbuskid ka ei anna ju. Ja loll ma pole, nii et ärge hakake sõimama.
l
lugeja/ 8. detsember 2016 12:47
Krõbustikega söötmine tekitb tihti kassidele ja koertele probleeme.Kui inimene ikka oma loomast hoolib, siis toidab just naturaalse toiduga.Loom elab palju paremini ja pikaealisena,kui need krõbuskite ja konservide peal elavad loomad. Seda on muide ka tõelised,ausad loomaarstid kinnitanud.Kahjuks on meie aeg inimesed muutnud väga mugavateks,sest õhtul kotist võtta on ju lihtne,kui ise valmistada loomale. Vaatan tihti väljas liikuvaid loomi ja nende istmeid,mis näitavad looma tervislikku seisundit.Pilt pole meeldiv.
n
No / 9. detsember 2016 16:59
loomad ju erinevad. Just põiehädade pärast kass kvaliteetkrõbinate peal ja lõpetas ühel hetkel ise muu värgi söömise. Vahel õnnestub ikka veidi konservi anda, Niiet nagu inimestel, nii ka loomadel - ei saa üldistada, igaühele oma.
Aga kiisust ja perenaisest kahju muidugi
j
Jah/ 7. detsember 2016 23:08
nüüd ei aita midagi, tuleb katoliku kirikus kassi eest missa tellida, muidu ei saa kassi hing õndsaks ja kummitab.
k
Kassiomanik / 7. detsember 2016 22:51
No ma ei tea, mis või kes selle idiootliku loo avalikussesse paiskas ja mis on selle tagamaad. Igatahes jaburus kuubis. Kui üldse tarku ja häid arste just emapaatia teemal ostsida, siis minge dr. Joosti juurde. Minu kass sai vähemalt 2 eluaastat juurde just tänu temale. Paanikas käisin ka mujal ja ammu oleks magama pandud tervisehädaga mida ei saanud välja ravida, aga kergendust andva raviga sai vähemalt niiplajugi aega koos oldud. Jah, vaatasin pealt ja nunnutasin omas süles kallikese viimsele unele. Ja olen tänulik, et just Tatari kliinik dr Joosti näol andis mulle selle võimaluse. Ja süstisime kodus pole mingi kuritegu, kui sa seda oskad ja süstid ainult seda ja nii nagu peab. Eriti loll teema, mida üldse üles võtta.
Avalikusta oma tegelikud motiivid, vähemalt endale ja kui rohkemaks suteline, siis vaata peeglisse - häbene ja punasta. Saanud sellega hakkama, mine ja vabanda nii personaalselt kui ka avalikult.
m
mhh/ 7. detsember 2016 22:40
kassil maks ja neerud läbi?! aga millega söötsid? - Whiskasiga? no siis oled küll ise süüdi
k
Kahtlus/ 7. detsember 2016 22:37
Mina olen ka kuulnud, et Västriku kliinik ei ole kõige parem. Pigem Toomet või loomadekiirabi.
e
Ei ole/ 8. detsember 2016 12:48
Toomet midagi parem, kes samuti soovitab kergelt loomi magama panna.
v
Västrik on saast/ 8. detsember 2016 15:10
Kaotasime oma koera hoolimatu Västriku arsti tõttu aastaid tagasi, ei võtnud vaevaks koera köha kuulata vaid möhatas palju kaalub ja andis tabletid. Sama hästi oleks võinud koera koju jätta. Tegelikult olid koeral südameprobleemid, meid aitas dr Valdeko Paavel ja Maaülikooli kliinik. Kahjuks üle aasta koer ikkagi ei elanud. Vbl oleks kohe jaole saanud, aga Tänu! Västriku kliinikule oli hilja. Dr Joostiga elu jooksul ainult väga positiivsed kogemused olnud, usaldaks iga kell!
o
olen/ 7. detsember 2016 22:32
pikki aastaid olnud drJoosti klient paljude erinevate tänavakassidega, väga palju küllaltki tõsiseid juhtumeid ja võin öelda et on üks tublimaid ja kogenenumaid arste Tallinnas
miskipärast tekkis otsekohe arvamus - kas sellist sündmust üldse oli? ehk on tegemist on ise pildile tahtva kolleegiga
no mitte ei usu tema poolt valediagnoosi ja ega iga looma annagi alati päästa
k
kallis inimene,/ 7. detsember 2016 21:27
ära süüdista ennast. Sinu kiisukese tervis oli pikemat aega kehv ja tal oli aeg minna. Katsu eluga edasi minna.

t
Tunnen kaasa lemmiklooma Oskari kaotanud iimesele./ 7. detsember 2016 20:55
Olen ise pidanud nägema kolme lemmiklooma haigusi ja surma aastate jooksul ja tean, et valu ja lein ei kao kergelt. Siiski soovitan - püüdke leida uus lemmik, kes Teid lohutab ja vajab Teie armastust. Tean ka oma kogemustest, et loomaarstid sageli ei tunne haigusi kas ära v6i jooksutavad inimest meelega surmhaige loomaga ja annavad lootust, kuigi seda enam pole. K6ik selleks, et inimese mure ja sureva looma arvelt teenida. K6ik loomaarstid muidugi pole selliseid, kuid on tulnud kokku puutuda ka sellistega, kes ei tohiks üldse olla loomaarstid.
m
Mmm/ 7. detsember 2016 20:08
Huvitav... sama arstiga endal ka head kogemused. Ei jäänud küll muljet hoolimatusest või pealiskaudsusest (vähihaige kass sai ikka õige mitu eluaastat juurde), ses mõttes kahtlustan, et tegemist pigem suhtlemisprobleemiga.
j
juku/ 7. detsember 2016 21:13
Vat kui lihtne on vähki ravida, annad mingit rohtu ja kohe mitu aastat juures, ainult ei tea äkki ilma selle rohuta oleks 10 aastat elanud.
m
Mmm/ 8. detsember 2016 11:14
Kass oli mul vanemapoolne ja vähivorm üsna agressiivne, millega keskmiselt nii pikka pidu pole. Aga jah, nagu mu kadunud sugulane naljaga pooleks ütles: tema haiglasse minna ei taha, sest seal surrakse ära.
m
Matnud 3 sõpra/ 7. detsember 2016 19:58
Kus on nüüd need kümned või sajad loomaomanikud, keda seesama arst aidanud on? Mõni inimene ikka ei saa aru, et koos looma võtmisega võtab ta omale täisvastutuse selle loomakese eest. Loom ei ole sinu laps, kes eeldatavalt sinu kord matab. Ta elabki kahjuks 10-20 aastat ja see on teada looma sünnist saadik. Jah, on valus. Ta on su truu sõber, tihtilugu ainus kaaslane, kuid töö on alati tellija materjalist ja pole vaja teisi süüdistada, kui kassil surmatõbi on.
t
Tom Sawyer/ 7. detsember 2016 19:56
väga veider lugu, tõesti veider lugu, no on alles veider lugu. Peab vist teadmamees Huckleberry Finni käest küsima, mida tema asjast arvab
a
Anneli/ 7. detsember 2016 19:38
Küll mitte kassi aga küüliku omanikuna on juba aastaid minu kogemused dr. Joostiga olnud ainult väga positiivsed
k
kassipidaja/ 7. detsember 2016 19:34
Söötke aga rohkem poetoitu,ütleks selle peale kiuslikult.
t
tohtriga päri/ 7. detsember 2016 19:59
Kui olin koerapidaja,ütles loomatohter,et ta küll ei tohi seda öelda,aga "ärge söötke oma lemmikuid poekraamiga,tulevad põiehäda ja muud värgid"...
l
Loomaomanik / 8. detsember 2016 12:50
Loomi peab toitma naturaalse toiduga,mitte nende ülevitaminiseeritud krõbuskite ja konserviega.
K
..l/ 7. detsember 2016 19:24
Kurb lugu muidugi,kuid omad kogemused Dr.Joostiga on küll väga positiivsed.
k
Kex/ 8. detsember 2016 15:05
Minul koeraomanikuna ka väga positiivsed
k
koer/ 7. detsember 2016 19:18
Minu suurim unistus oli endale saada kolli . See unistus täitus 1985 aastal. Sain tookord emase kolli. Must valge. kahjuks minu koer suri esimese poegimise kätte. Kes toda aega mäletavad teavad kui raske oli maal elades leida korrallik loomaarst kes asja jagab. Koer tõi ilmale 10 kutsikat üks jäi sisse. Minul tuli 8 ühepäevast kutsikat endal üles kasvatada. Kahest jäin ilma olid väiksemad. Need ellu ei jäänud. Ise käisin tööl tööl, olin tollal 20 aastane. Tööle oli 8 kilomeetrit. Kutsud tahtsid 3tunni järel süüa. Mine või lolliks aga hakkama sain.
k
koerale/ 7. detsember 2016 21:49
j
jaan jalgratas/ 8. detsember 2016 10:50

k
kas/ 7. detsember 2016 18:50
m
Marge/ 7. detsember 2016 18:00
No see on juba oma rumalus, kui läks sama arsti juurde tagasi ja veel suurem rumalus KOLMAS kord süstida neid rohtusid oma lemmikule. Omad vitsad peksid, kuid seekord kahjuks vaest õnnetut kiisut..
k
kassipidaja/ 7. detsember 2016 17:53
aga ma ei saa aru, miks ta uuesti sama arsti juurde läks, kui selgus, et valesti ravitakse. Mina ei oleks selle arstiga enam tegemist teinud, kui näen, et kassil läheb halvemini.
k
Kassipidaja/ 7. detsember 2016 17:52
Pankreatiidiga kahjuks ongi nii, et kass üldjuhul sellesse ka sureb, kui see juba diagnoositud on. Väga harva on see ravitav. Hormoonsüstidega on aga minu lemmikute eluiga korduvalt pikendatud, seega suhtun pigem positiivselt. Saan muidugi aru kassiomaniku leinast, see võtabki väga kaua aega, vahel mitu aastat ja enda või teiste süüdistamine on leina loomulik osa. Tahaks küll väga soovitada keskenduda oma kassi positiivsetele mälestustele ning anda nüüd uuele lemmikule eluvõimalus - nii palju on koduotsivaid loomi, eriti kasse, kes hädasti vajavad hoolivat perenaist/meest.
m
7. detsember 2016 17:52
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
r
Riina/ 7. detsember 2016 19:38
Teil maal...ja sina vaatad seda pealt....vastik lugeda
n
nii on/ 7. detsember 2016 23:53
Ega elu olegi alati sarnane klantspildil kujutatuga. Emotsioonidele tuleks mõnigi kord ratsionaalsust eelistada. Ma ei usu, et iga hinna eest lootusetu elu pikendamine loomaarmastust näitab. See paistab rohkem nagu: MINU EGO - minu tahe. MGM'i poolt kirjeldatu on üsna realistlik ja päris humaanne võrreldes sellega, mida inimeseloom igapäevaselt tegelikult teeb.
e
ene/ 8. detsember 2016 10:53
MGM-le : kas tõesti peab selliseid labasusi siia kirjutama? Kui leidub keegi jõhkard, kes nii teeb siis tuleks sellist karistada, selline loomaga ümber käimine on kuritegu ja peab karistuse saama ja sellise labase kommentaari autor peaks häbenema ja veidi mõtlema.
s
svetlana/ 9. jaanuar 2017 18:06
Aga kui selline jõhkard on tõesti olemas? Ajakirjanik kindlasti kontrollis ka enne kui paberile pani. Ei taha uskuda, et selliseid lugusid laest võetakse.
a
Ajakirjanik võta vastutus võimaliku laimu eest/ 7. detsember 2016 17:44
Kas ajakirjandus selliste artiklite eest vastutust ka hakkab võtma ja kandma. Miks sellist jama kirjutatakse. Selliste lahmivate artiklite pärast mina ei usalda enam ajakirjandust.
Selliste ajakirjanike pärast kasutatakse ütlust ja ähvardust , et lähen viskan neegritele kondi ja need rõõmuga närivad. Seer artikkel on sellest vallast.
Tegelikult selline käitumine loomaomaniku poolt on kuritegelik ja sadistlik nii oma looma kui ka loomaarstide suhtes.
Ajakirjanik oleks pidanud huvi tundma , miks jookstakse erinevate arstide vahet edasi-tagasi ( just nimelt edasi tagasi ). Ei ole asjaga seotud, ega tunne asjaosalisi. Lisaks veel , ei saa kindlalt väita , et ise süstida ei tohi, vahel tohib. Sellest artiklist on kohe aru saada, et väga palju on loomaomanik jätnud rääkimata.
k
kaie/ 7. detsember 2016 17:43
Nii nagu mujal,puudub ka siin inimlikkus, ausus,vastutus.Ainuke mis on- on rahaahnus
a
A/ 7. detsember 2016 17:38
Kui suur summa arsti hinge suure rahulolu tõi ?

k
kassisõber/ 7. detsember 2016 17:18
Loll mutt, võta uus kass, anna teisele loomale võimalus