Krimi

FOTOD | Tallinna-Pärnu maanteel sai liiklusõnnetuses viga politseinik (76)

Toimetas Helen Pentsa, 7. detsember 2016 15:37
Foto: Kaspar Pokk
Rahaveo kolonni viimane politsei saateauto sattus täna kella 13 ajal Märjamaa lähedal liiklusõnnetusse.

Häirekeskus sai teate liiklusõnnetusest Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 63. kilomeetril.

Samal teemal

Esialgsetel andmetel Tallinnast Pärnu poole liikunud veok, mida juhtis 60-aastane mees, põrkas kokku Pärnust Tallinna suunas liikunud politseibussiga. Politseisõiduk oli viimane saateauto rahaveo kolonnis. Hetkel teadaolevalt oli vahetult enne õnnetust veoki ees pidurdanud sõiduauto. Veokijuht kaotas järskpidurduse tõttu juhitavuse ja kaldus vastassuunavööndisse, kus põrkas kokku politseisõidukiga. Õnnetuse hetkel tegid kolonnis liikunud politseisõidukid alarmsõitu, operatiivsõidukitel olid sisse lülitatud vilkurid.

Politseisõidukit juhtinud politseiametnik viidi tervisekontrolliks haiglasse, kus tema vigastused on selgitamisel, ent hetkel teadaolevalt ei ole need eluohtlikud.

Kolonn jätkas teekonda lõpuni ning raha toimetati sihtkohta.

Õnnetuspaigas on teekate kuiv ning piirkiirus 90 km/h.

Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht Valdo Põdra sõnul on kõik õnnetuse asjaolud selgitamisel.

"Turvaline liiklemine algab ennekõike tähelepanelikkusest, mis aitab ootamatutele olukordadele kiirelt reageerida ning sellele vastavalt käituda. Sama oluline on pikivahe hoidmine, seda eriti maanteel, kus suure kiiruse tõttu on peatumisteekond oluliselt pikem. Hetkel arvame, et veokijuht ei hoidnud piisavat pikivahet ning ei saanud tema ees pidurdanud sõiduauto järel pidama, mistõttu põrkas kokku vastutulnud politseisõidukiga," sõnas Põder.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee