Maailm

Täiendatud

Pakistanis kukkus alla reisilennuk, kõik pardalolijad on tõenäoliselt hukkunud (8)

Toimetas Piret Pappel, 7. detsember 2016 15:58
Pakistan International Airlinesi kontor IslamabadisFoto: Reuters / Scanpix
Pakistanis kadus radariekraanidelt lennufirma Pakistan International Airlines siselend, teatas Deutsche Welle.

Riigi põhjaosast Chitrāli linnast pealinna Islamabadi suundunud lennuki ATR-42 pardal oli vähemalt 37 reisijat ja 10 meeskonnaliiget. Lennufirma on teatanud vaid seda, et kontakt lennukiga kadus pisut ette maandumist ja et õhusõidukit otsitakse.

Pakistani politsei esindaja kinnitas Reutersile, et lend PK-661 kukkus alla Haveliani lähedal, umbes 75 kilomeetrit riigi pealinnast põhja pool.

Valitsusametnik Taj Muhammad Khan ütles Reutersile, et lennuk kukkus alla mägises piirkonnas ja süttis enne maapinnale jõudmist põlema. Khan kinnitas, et kõik surnukehad on väga tugevalt söestunud ja lennuki rusud on üle suure maa-ala laiali paisatud. Valitsus saatis katastroofipaika DNA-eksperdid, kes hakkavad hukkunuid tuvastama.

Lennuki pardal olevat olnud ka Pakistani endine popstaar ja nüüdne telejutlustaja Junaid Jamshed koos oma naise ja lapsega.

Pakistani riiklikku lennufirmat on varem süüdistatud turvameetmete alases lohakuses. Juhtunud on ka õnnetusi. Kõige suurem katastroof juhtus 2006. aastal , kui lennuk Fokker F27 süttis kohe pärast õhkutõusu. Kõik pardal olnud 45 inimest hukkusid.

Seetõttu on Pakistan International Airlines Euroopa Liidu lennundusalases mustas nimekirjas ega tohi Euroopa Liitu lennata.

Viimastel andmetel on õnnetuspaigalt leitud 21 inimese surnukehad. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee