Foto: Stanislav Moškov
Õhtuleht.ee 7. detsember 2016 11:40
Õhtulehe fotograaf tabas esmaspäeva õhtul momendi, mil Keskerakonna Tallinna vanalinnas asuva büroo ees redutas must kass. Päev hiljem teatas maaeluminister Martin Repinski tagasiastumisest. Täna kinnitas erakond, et paneb sellesama vanalinna kinnistu müüki, et leevendada oma finantsseisu. 

Kaks nädalat valitsuses olnud Keskerakonda varjutavad lisaks ka kriminaalsüüdistused, mille eest peaminister Ratas eile Eesti inimestelt vabandust palus.

"Minu signaal erakonnale on see, et Keskerakond saaks tavaliseks erakonnaks, kes ei võitle iga päev kohtus. Mul ei ole palju aega, et tuua erakond välja nendest väga suurtest rahalistest probleemidest – ja tuleb tunnistada, et ka mõningatest hämaratest tehingutest, mida erakonna teatud juhtpersoonid on teinud," rääkis Ratas eilses Eesti Päevalehes.

Kas kõigi nende Keskerakonda varjutavate probleemide põhjuseks võib olla ebaõnn või vahest isegi mõni kuri needus?

Alates keskajast peetakse musta kassi ebaõnne sümboliks. Mitmes kultuuris arvatakse, et musta värvi kassidel on maagilised võimed ja nad suhtlevad nõidade ning kurjade vaimudega. Sajandeid tagasi kasutasid inimesi musti kasse mitmete hämarate rituaalide läbi viimisel ja loitsude lausumisel. 

Seda, mida tegi must kass esmaspäeva õhtul Keskerakonna peakorteri juures, võib aga ainult oletada...