Eesti uudised

OTSIME UUT MAAELUMINISTRIT! Lugejad, kes võiks teie arvates olla see õige? (80)

Õhtuleht.ee, 7. detsember 2016 00:24
Põllumeeste meeleavaldus Toompeal 12. septembril 2016.Foto: Teet Malsroos
Peaminister Jüri Ratas teatas teisipäeval pärast maaeluminister Martin Repinski tagasiastumist, et teatab uue maaeluministri kandidaadi järgmisel nädalal. Ruttame ajas pisut ette ja küsime lugejatelt: kes sobiks hästi uueks maaeluministriks?

Toome näiteks neli Keskerakonna liiget, kellel seos põllumajanduse ja maaeluga, eeldades, et Keskerakonna maaeluministrite pink võib olla pikem.

Riigikogu rahanduskomisjoni liige Tarmo Tamm on öelnud muu hulgas, et talle on südamelähedased teemad on seotud maaeluga, et Eesti äärealadel oleks elu võimalik ja Eesti põllumees tunneks end võrdsena teiste Euroopa Liidu riikide põllumeestega. Tamm on lõpetanud Tihemetsa sovhoostehnikumi (1974) ja Eesti Maaülikooli (2007).

Tarmo Tamm Foto: Teet Malsroos

Tallinna linnapea kohusetäitja Taavi Aas on lõpetanud Eesti Põllumajanduse Akadeemia põllumajanduse ökonoomika ja organiseerimise alal. Oli 1993–1997 Põltsamaa Piimaühistu tegevdirektor ja 1997–2005 tulundusühistu E-PIIM finantsdirektor.

Taavi Aas Foto: Jörgen Norkroos

Riigikogu liige Siret Kotka on mitmes sõnavõtus muret väljendanud Eesti maaelu ja eriti seakasvatuse olukorra pärast puhkenud seakatku taustal. Kotka on Eesti Loomakaitse Seltsi liige. 2008 lõpetas ta Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonna ning õpib praegu Tallinna Ülikooli magistriõppes politoloogiat.

Siret Kotka Foto: Jörgen Norkroos

Riigikogu liige Jaanus Karilaid on lõpetanud 2007 Tartu Ülikooli riigiteaduste erialal, kuid on olnud põllumajandusminister Jaanus Marrandi nõunik (2002-2003).