Eesti uudised

Tapa kasarmud ei saa NATO lahingurühma tulekuks valmis (3)

Mattias Tammet, 7. detsember 2016 04:00
KELLAVIIETEE KUUSE ALL? Eestisse jõudva põhiliselt brittidest koosneva lahingugrupi ülem kolonelleitnant Mark Wilson ei tundu eriti mures olevat, et kõigile tulijatele esialgu kasarmuid ei piisa. Samas on armeed ju selleks valmistunud – näiteks Briti tankides on veekeeduaparaadid, et teed teha ja ka toitu soojendada.Foto: Mattias Tammet

Tapa sõjaväelinnakusse peaks kevadel tulema üle tuhandepealine NATO lahingurühm, kuid barakid nende majutamiseks ei saa tähtajaks valmis.

Nii tõdes 1. jalaväebrigaadi ülem, kolonelleitnant Veiko-Vello Palm eile kohtumisel liitlaste lahingugrupi ülema ja ajakirjanikega. "Kõik kasarmud ei saa aprillikuuks valmis, see on selge," sõnas Palm. "Siiski on meil praegu laual erinevad tegutsemisvariandid, millega me suudame täita selle lühiajalise ebamugavuse, kuni kasarmud valmis saavad. Kasarmud peaksid valmis saama järgmise aasta sügiseks."

Kas see tähendab telke? "On erinevaid lahendusi. Sõjaväeüksused on tegelikult ju võimelised olema ka iseseisvalt täiesti lageda taeva all," ütles kolonelleitnant Palm. Tõenäoliselt ei saa valmis ka kõik garaažid ja muud liitlaste tulekuks vajalikud lisahooned.

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee