Maailm

Kas inimkaubitsejate jõuk müüs Madeleine McCanni pedofiilile? (39)

Aadu Hiietamm, 7. detsember 2016 04:00
LOOTUS PÜSIB: Kate ja Gerry McCann pole siiani kaotanud lootust, et nende kolmeaastasena Portugalis kadunud tütar Madeleine elab, kuigi möödunud on juba üheksa ja pool aastat.Foto: AFP / Scanpix
Scotland Yard jätkab üheksa ja pool aastat kadunud tüdruku otsinguid. 

Lõuna-Portugalis Praia da Luzis kadus 3. mail 2007 jäljetult väike blond Inglise tüdruk Madeleine McCann. Tema saatus on siiani teadmata. Ajalehe The Sun andmetel jätkab Briti politsei tüdruku otsinguid. Uurijad kontrollivad uuesti versiooni, et Madeleine McCanni röövis inimkaubitsejate jõuk. 

Samal teemal

Madeleine McCanni otsingud kestavad juba kümme aastat. Paraku tulemusteta. Kolmeaastasena kadunud tüdrukut ei ole leitud ei elavalt ega ka surnult. Läbi on otsitud metsatukad ja järved ning küsitletud on sadu inimesi. Aeg-ajalt saabub teateid, et maailma ühes või teises nurgas on nähtud Madeleine McCanniga sarnast tüdrukut. Kontrollimisel on aga alati selgunud, et tegemist ei ole otsitavaga. 

Uus kuum jälg 

Uurimiseks on kulunud üle 15 miljoni euro. Ajalehe The Sun andmetel said uurijad hiljuti olulist infot, mis vajab kontrollimist. "Kasvab lootus, et Madeleine elab," tsiteeris The Sun üht uurijat. Uuest infost informeeriti ka Suurbritannia valitsuse esindajat ja siseministeerium eraldas uurimiskomisjonile töö jätkamiseks lisaks 95 000 naelsterlingit (113 420 eurot). Saadud infot peetakse viimaseks kuumaks jäljeks, mis võib tuua selguse.

Rahasüst on hea märk, arvab pensionil olev politseinik Colin Sutton. "See tähendab, et leitud jälg on paljutõotav," selgitas ta. Väidetavalt kontrollivad uurijad praegu taas varasemat versiooni, et Madeleine McCanni röövis inimkaubitsejate jõuk. Seejärel toimetati laps Portugalist välja ja müüdi mõnele pedofiilile või lastetule abielupaarile.

Juba 2007. aasta lõpul ringlesid kuuldused, et Praia da Luzi rannas tegutsesid inimkaubitsejate käsilased, kes binoklitega võimalikke ohvreid jälgisid ja neid fotografeerisid. Üks tunnistaja rääkis, et nägi, kuidas keegi võõras ka Madeleine´i enne tüdruku kadumist salaja pildistas. Scotland Yardini jõudis toona ka info Belgias tegutsevast pedofiilide rühmast, kes oli vaid kolm päeva enne Madeleine’i kadumist tellinud Portugalis tehtud fotode põhjal noore tüdruku.

Scotland Yard edastas selle info Madeleine’i kadumist uurinud Portugali politseile, kes kaasas ka Interpoli, kuid lõpuks tunnistati see vihje ebausaldusväärseks ja Belgia-suunaline uurimine lõpetati. 

Portugali eksuurija süüdistab vanemaid 

Kui Briti politsei jätkab Madeleine’i otsinguid ja ka tema vanemad Kate ja Gerry McCann usuvad, et nende tütar on elus, siis vahetult pärast Madeleine’i kadumise uurimist juhtinud portugallane Goncalo Amaral väidab, et väike Maddie suri õnnetusjuhtumi tagajärjel ning tema vanemad peitsid laiba.

Portugali uurijad tõid sündmuskohale ka jälituskoerad, kes haistsid nii vere- kui ka laibalõhna. Seejuures viitasid koerad nii perekonna üüriautole kui ka Kate McCanni pükstele.

Amaral on ka rääkinud, et tõenäoliselt viisid vanemad tüdruku laiba lähedal asuvasse katoliku kirikusse ja peitsid selle võõra naise kirstu. Hiljem kirst põletati ja seda koos väikese Maddie’ga.

Versioone Madeleine’i surmast ja surnukeha peitmisest, mille Portugali politsei ajakirjandusele ette söötis, nimetasid Kate ja Gerry McCann jaburateks. Nad vannuvad siiani, et pole tütre kadumisega vähimalgi määral seotud.

Kate ja Gerry McCann kaebasid Amarali laimamise pärast kohtusse ja nõudsid ühtlasi tema raamatu müügilt kõrvaldamist. Mullu aprillis jäigi Amaral Lissaboni tsiviilkohtus süüdi. Kohtu otsusel tuli tal maksta Madeleine’i vanematele 606 000 eurot ja samuti kõrvaldati tema raamat "Maddie. Tõde valest" müügilt.

Amaral vaidlustas kohtuotsuse ja tänavu aprillis andis Lissaboni kõrgem kohus talle ka õiguse. Esimese astme kohtu otsus tühistati ja raamatut lubati taas müüa. McCannide advokaat lubas seejärel, et kohtupidamist jätkatakse ja õigust otsitakse Portugali ülemkohtust.

Madeleine ema Kate McCann ütles tänavu kevadel, et tema arvates on tütar endiselt Lõuna-Portugalis Algarves ja röövija ei viinud last riigist välja. 

Väike Cheryl kadus 1970. aasta jaanuaris 

Kolmeaastane Cheryl Grimmer kadus 1970. aasta jaanuaris keset päeva Wollongongi linna plaažilt, kus ta viibis koos ema ja kolme vennaga. Tüdruk oli jäänud hetkeks üksi ranna duširuumi ette.

Uurijad raporteerisid uurimisel tehtud läbi­murdest. Nad kinnitasid, et vanade tunnistuste läbivaatamisel saadud andmed lubavad Cheryli röövis kahtlustada 17–18aastast lühikesekasvulist noormeest. Politsei usub, et ta on veel elus ja seega praegu üle 60 aasta vana.

Cheryli kolm venda viibisid samuti pressikonverentsil. Nad pöördusid röövija poole palvega anda vähemalt teada, mis nende õega juhtus.

Väike Cheryl kadus 1970. aasta jaanuaris. Foto: Caters / Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee