Foto: Õhtuleht
Toimetas Gerly Mägi 30. aprill 2019 20:53
Kui Martin Repinski 23. novembril ametisse nimetati, ei osanud veel keegi oodata, et tema ametiaeg jääb vaid 14 päeva pikkuseks. Nüüd on selle tulemuse põrmustanud Marti Kuusik.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Marti Kuusik andis riigikogu ees ametivande 29. aprillil 2019 kell 15.25. Tema avalduse ametist tagasi astumiseks võttis president Kersti Kaljulaid Kadriorus vastu 30. aprillil kell 20.00. Niisiis saab tema ametiaja pikkuseks lugeda vaevu 29 tundi.

Temale järgneb lühima valitsemisaja tabelis Martin Repinski. Üheks väiksemaks ametiajaks jääb ka Aleksander Sikkali ametiaeg (30 päeva) üleminekuvalitsuse kaubaministrina, enne mida oli Sikkal ka üleminekuvalitsuse materiaalsete ressursside minister tolleaegses Edgar Savisaare valitsuses, mille ametikoht 1991. aasta lõpuga kaotati.

Veel on skandaalselt ministriportfelli pidanud ära andma Jürgen Ligi, kes pidi tagasi astuma rahandusministri kohalt seoses ebaviisakate avaldustega sotsiaalmeedias. Ka ei puudu populaarsete tagasiastujate hulgast Kristen Michael, kes loovutas 2012. aastal enda justiitsministri koha seoses Reformierakonna rahastamise skandaaliga.