Eesti uudised

HOIATUS: videos nähtavad kaadrid võivad olla häirivad! Lisatud politsei kommentaar.

JÕHKRAD KAADRID | MILLINE ÜKSKÕIKSUS: Balti jaamas läbi pekstud noormehest ei teinud välja pea ükski mööduja (115)

Õhtuleht.ee, 6. detsember 2016 11:52
Foto: Erakogu
Harju maakohtus algas eile protsess Astafjevi (25) ja Mikhail Kutuzovi (26) üle, kes peksid oma purjus tuttava Balti jaama juures nii läbi, et möödujad olid veendunud, et ohver on surnud.

Balti jaama juures tehtud kõnealune turvakaamera video pärineb 9. jaanuari pärastlõunast. Videot näidati eile ka kohtus.

Vladimir ja Mikhail kõnnivad seal ringi ja ühel hetkel liitub nendega Vadim. Kuigi kaamera on kaugel, on ikkagi aru saada, et Vadim on purjus. Ta tuigub edasi-tagasi. Ühel hetkel väljub ta Statoilist ja jääb ukse ees seisma.

Ühtäkki ilmuvad ta kõrvale Mikhail ning Vladimir. Esimene neist surub Vadimi maha ja jagab talle rusikahoope. Kõrval seisev Vladimir hakkab Vadimi jalgadega näkku peksma.

Üllatav – vähemasti esialgu kõnnivad inimesed peksjatest lihtsalt mööda –, üks noorteseltskond teeb kerge ringi, möödub peksjatest ja siseneb Statoili. Mõnigi jääb kaugemal seisma ja otsib telefoni.

Korra lööb majja üks valge mantliga proua, kes astub, telefon käes, peksjatele lähemale. Noormehed ehmatavad. Nad annavad veel mõne hoobi, kraabivad veriselt tänavasillutiselt Vadimi taskust pudenenud mündid ja pagevad.

Kaasa haaratakse Vadimi jope, müts ja ohvri põues olnud alkoholipudel.

Selleks hetkeks on osa möödujaid häirekeskusesse helistanud. Kiirabi on peagi kohal.

Politsei kommentaar

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo teenistuse vanema Rait Pikaro sõnul oli naise tegutsemine julge samm ja vajab suuresti kiitmist.

"Kahetsusväärne, et nii jõhker rünnak ühegi möödakõndija tähelepanu ei pälvinud ning et appi läinud naine oli esimene, kes 112 valis," sõnas Pikaro.

Konfliktiolukordade puhul ei saa Pikaro sõnul anda ühtset käitumisjuhist, sest tegutsemine sõltub alati konkreetsest olukorrast.

"Sõltuvalt situatsioonist ning inimese füüsilisest valmisolekust ja oskustest, tuleb hinnata olukorda ning kui inimese elu või tervis on ohus ja ta vajab viivitamatult abi, siis tuleks alati esimesel võimalusel helistada hädaabinumbril või paluda abi läheduses olevatelt inimestelt, et siis koos vägivallatseja tegevust peatada," sõnas Pikaro.

Teenistuse vanema sõnul ei tohiks kindlasti abivajajale appi minnes enda elu ja tervist ohtu seada.

"Ründajale vastu hakates ei või kunagi teada, milleks pahategija võimeline on või millist enesekaitsevahendit või relva ta võib kaasas kanda. Kui on kahtlus, et ründaja võib kergesti muutuda agressiivseks ja olla ohtlik, siis kindlasti ei ole inimesel kohustust sekkuda, kui ta riskib seda tehes omaenda eluga. Sellisel juhul tuleks helistada hädaabinumbril ja oodata abi. Nii ärevale sündmusele reageerib politsei viivitamatult ja suurte jõududega, mistõttu on abi oodata kiiresti," rääkis Pikaro ning lisas, et kindlasti võiks olla julgust ümberkaudsete inimeste tähelepanu püüdmine, sest see võib vähivallatsejat ehmatada.

Samal teemal

06.11.2016
Purupurjus tuttava rahvamasside ees koomasse peksnud noormehed viimaks kohtus
05.11.2016
Purupurjus tuttava koomasse peksnud duo viimaks kohtu ees