Eesti uudised

VANAHÄRRA: viskusin põlvili, et suure koera lõugu oma bolonka seljalt lahti kangutada

Arvo Uustalu, 6. detsember 2016 04:00

20 KOMMENTAARI

m
maamees/ 6. detsember 2016 12:46
Suure koera ees põlvitamisest on vähe abi, see tolle südant haledaks ei tee. Pigem aitab toekas malk.
õ
Õ/ 6. detsember 2016 11:36
Teades vanahärrat siis temal on AINULT ÕIGUSED, kohustusi temal pole. Tartu linna koerte ja kasside pidamise eeskiri kehtib kõigile Tartu linna koerte ja kasside omanikele, kaasaarvatud ka kodanik Vellole.
K
!/ 6. detsember 2016 11:06
Koertel on oma territoorium, mida nad hoiavad Ja et linnas on koeri tihedalt koos, tekib ilmselt ka territoriaalseid vaidlusi. Nagu reaalses eluski. Ju see suur koer tahtis enda oma väikese arvelt laiendada. Nagu mõned riigidki teevad.
a
Ara tüütab/ 6. detsember 2016 10:15
t
Trahv/ 6. detsember 2016 10:10
Mõlemad koeraomanikud ei täitnud loomapidamise nõudeid, olid vabalt liikumas(kas korraks või mitte , pole üldse oluline) mõlemale tuleb määrata rahaline karistus. Inimesed kelle loomad lahtiselt liiguvad ei hooli oma loomadest, kes võivad ootamatult auto alla joosta vms.Kuna ise olen ka looma omanik siis lahtiselt jooksvate koerte omanikele olen kohe öelnud, et lasen oma koera ka lahti ja ma ei vastuta tegude eest, kuna nende lahtine koer minu koera peale urisema tuleb, väga kiiresti kaabitakse minema
m
MGM/ 6. detsember 2016 09:52
Ega üldiselt Bolonkat enne tähele ei panda, kui jala all lurtsatus ära on kuuldud. Tulge mõistusele ja pidage koeri, mis ikka looma moodi välja näevad. Mõtle, kui me hakkaksime ka inimesi aretama oma tahte järgi ja kõige kõvematel tegijatel oleks oheliku otsas väike roheline hiinlane?
k
Kuuuurija/ 6. detsember 2016 09:40
Need lahtiselt avalikus ruumis koeri jooksutavad peniomanikud on maniakaalsed terroristid. Sisuliselt samasugused, kui juhuslike möödakäijate peal võimalikult lähedalt noaga mööda viskamist praktiseerivad noaviskajad. Kunagi pole päris kindel, et nuga ei väärata.
l
Lp Õhtuleht,/ 6. detsember 2016 09:40
Kas ei saaks selle artikli lugemishinda tõsta. Emotsionaalsus ja ligemesearmastus sunnib ligejat alati raha annetama. Kuna teil on rahadega probleeme , siis selle artikli arvelt on võimalik oma paarsada euri juurde saada.
m
maniila/ 6. detsember 2016 17:12
kuulge vingatsid! 2,99 eurot kuus ja loe iga päev kõiki tasulisi ja tasuta artikleid või mine kioskisse ja küsi omale tasuta ajaleht! krt, kuidas lõputu vingumine närvidele käib:(

h
hmm/ 6. detsember 2016 09:25
Tõsimeelse loomapidaja ja -kaitsja jaoks on tema loom alati õiguslikus mõttes kõrgemal inimestest. Loom võib teha mida iganes, ikka on kannataja süüdi - küll ei vaadanud õigesti või ei käitunud õigesti! Vastik!
e
Evi Dence/ 6. detsember 2016 09:02
Ma vihkan sellist üldlevivat suhtumist: minu koer on pisike, ta on nii nunnu ja ei tee kellelegi liiga, ning seetõttu võib ilma rihmata ringi joosta.
j
Juuli/ 6. detsember 2016 08:42
bolonka ei ole ohtlik koer, ka mitte siis kui ta pole rihma otsas. Martini pere ärge olge häbematu - teie koer tappis naabri koera.
t
Tädi Maali/ 6. detsember 2016 08:18
Mul on nii kahju nii väikesest bolonkast kui tema peremehest! Mul oli sama lugu armsa kutsikana leitud mitte tõupuhta koerakesena, Teda pures ka peremeha aiast jalga lasknud hundioer. Parajasti oli politsei läheduses liiklust kontrollimas. Karjusin nii kõvasti, et politsei saabus autoga sündmuskohale ja lubas tapjakoera kohe maha lasta. Seepeale ilmutas end ka koera omanik. Lugu lõppes siiski õnnelikult, politseiautoga viidi mind koos koeraga loomakliinikusse, kus koera õmmeldi.Peale pikka haigust koerake paranes ja elas veel 12 aastat. Olin sellest juhtumist veel tükk aega närvivapustuses!
t
Tädi Juuli/ 6. detsember 2016 09:21
Minu lugu eelmisest nädalast. Käisin tänaval, koer rihmas. Teiselpool teed tulid vastu kaks naist, samuti koertega. Ühel koer rihmas, teisel mitte. Jõudes meiega kohakuti, tormas lahtine koer haukudes üle sõidutee meie suunas. Omanik koera enda juurde ei saanud, ega väga ei üritanudki, aur läks rohkem sellele, et mulle selgitada, miks koer nii teeb: me olevat nende kodule piisavalt lähedal ja koer kaitseb oma territooriumi. Sama jutt mis artikliski. Et siis ongi nii, et koer otsustab, kustmaalt on tema territoorium ja muudkui kaitseb? Ja omanik on niisama kelgunöör, mis järel lohiseb ja vajadusel koera otsuseid õigustab?
Artiklis kirjeldatut loomulikult pealt pole näinud, aga mulje küll selline, et täiesti 50:50 olukord, kus mõlemad koerad rihmastamata tänaval ja olukorda alustas tegelikult väiksem. Kuigi miski ei õigusta ka seda, et suurem oli koduaiast väljas. Tegelikult oli sama lugu ka mõned nädalad tagasi "Kaua võib" saates ja vanahärra jutt erines mõnevõrra siinsest. Seal ei olnud sõnagi sellest, et pani koera hetkeks tänavale maha, vaid koer lihtsalt oli koos temaga tänaval rihmastamata. Samuti väga diletantlik arusaam tõukoerast ja selle hinnast (siinses artiklis sellest vähem juttu, aga saates oli väga pretensioonikas ses osas). Ei pane üldse pahaks vanainimesele, et ta iga 400 euri eest saadavat heledat karva koera tõupuhtaks bolonkaks peab, aga ajakirjandus võiks selliseid seisukohti mitte võimendada, vaid fakte kontrollida. Mitte et tõuta loom omanikule vähem armas peaks olema, aga minu seisukoht on selline, et IGA koera peab tema omanik kasvatama ja ohjama, ka väikseid, kes on tihtipeale väga suured kraaklejad ja kisakõrid ja kelle sedalaadi käitumist omanikud tihti pigem soosivad ja naudivad. Sulev Valnerilt sooviks väga ka seda mõõdupuud, mis teeb ühe koera teisega võrreldes suurema ohu allikaks - ainult suurus?
r
Raivo/ 6. detsember 2016 07:55
Ründavale koerale tuleb anda jalalöök rinnakorvi alla ja surm silmapilkne.järgi proovitud ja töötab.
r
rumal jutt suhu tagasi/ 6. detsember 2016 09:43
siis pole sa õiget koera näinudki, ründamisest rääkimata! kui ikka norm koer sind rünnata tahab, ei suuda sa iitsatadagi, veel vähem oma koibi liigutada
r
Raivo/ 6. detsember 2016 10:01
Proovime,aja on peni välja,mis sa muidu vahutad.
r
Raivo/ 6. detsember 2016 10:02
Too oma koer välja,proovime.
r
Raivo/ 6. detsember 2016 10:11
Inimest segab ainult kartus ja kaastunne..et koer haaraks,paned ette käe.haaramisel ta tõuseb kahele käpale ja kõht jääbki vabaks.koeral tuleb ainult serine mulks hammaste vahelt ja kõik
m
maniila/ 6. detsember 2016 17:08
norm koer ründab ainult käsu peale. kasvatamatu koer on ettearvamatu, täpselt nagu inimenegi. eks me oleme kõik ühed loomad.