Eesti uudised

Meelis Atonen: "Vot see ongi nüüd poliitiline vastutus." (36)

Mattias Tammet, 5. detsember 2016 15:59
Meelis AtonenFoto: TEET MALSROOS
"Ma isiklikult arvan, et ta tegi õige otsuse, et tagasi astus. Tegi suhteliselt kiired ja õiged järeldused. See on fakt, et valitsus lagunes. Poliitikas ikka öeldakse, et on vaja poliitilist vastutust. Vot see ongi nüüd poliitiline vastutus," leiab Reformierakonna liige, endine poliitik Meelis Atonen Rõivase tagasiastumisest. 

"Ta peab mõtlema, kas see oli tema probleem, tema isikust tingitud. Kui ei olnud, siis on tal õige jätkata. Antud juhul sai Taavi Rõivas ilmselt aru, et sellel ongi teatud seosed tema isikuga."

Samal teemal

Atoneni sõnul võib eeldada, et erakonna teistel juhtfiguuridel polnud Rõivasele vaja tagasiastumisotsust ette kirjutada. "Ma loodan, et inimene on nii tark, et suudab analüüsida ja hinnata," ütleb Atonen. "Väga oluline on sellest aru saada, et kui sa oled olnud peaminister, kelle valitsus laiali jookseb, või kelle partnerid lahkuvad, siis see peaminister peabki peeglisse vaatama."

Samas leiab Atonen, et põhimõtteliselt oleks Rõivasel olnud võimalik ka mitte tagasi astuda. "Loogika on selles, et kui ta väga tahaks jätkata, siis mismoodi teda maha saaks võtta?" märgib Atonen. 

"Erakonna esimees peab olema inimene, keda mitte võib-olla 100%, aga vähemalt, ütleme, 70% erakonna liikmetest ja juhtidest peaksid tunnustama. See, et seal asjad hapud on, oli näha terve suve, kevadest saadik. Ma olen mitu korda avalikkuses öelnud ka, et oli ju näha, et Reformierakonnas ei olnud enam ühtset võimukeskust."

Atonen täpsustab, et probleemidel ei pruugi olla ainult üks põhjus. 

"See ei ole minu poolt süüdistus, et Rõivas ühtset keskust hoida ei suuda. Võib ka nii olla, et meeskond laguneb laiali, igal inimesel on oma huvi, keegi tahab ise juhiks hakata ja hakkab keerama," märgib Atonen. 

Samal teemal

26.03.2017
OIOI! Meelis Atoneni orienteerumisvõistlus lõppes õnnetult
05.12.2016
GALERII | Riigikogu aseesimehed on Eesmaa ja Rõivas
05.12.2016
Kristen Michal: "Jah, kandideerin erakonna esimeheks."
05.12.2016
Rõivas loobub Reformierakonna esimehe kohast