Maailm

Soomes mõrvati Imatra volikogu esinaine ja kaks ajakirjanikku (2)

Õhtuleht.ee, 5. detsember 2016 04:00
POLITSEI TULI KIIRESTI: Mõrvar peeti kinni vaid hetk pärast ­seda, kui ta oli tapnud Imatra kesklinna restorani Vuoksenvahti ees kolm naist.Foto: AFP/Scanpix
Kohalik mees tappis ööl vastu eilset Imatra kesklinnas Vuoksenvahti restorani ees jalakäijatänaval kolm naist. Mõrvar jäi kuriteopaika politsei saabumist ootama.

Politsei ei osanud eile veel öelda, miks restorani ukse ette autoga sõitnud 23aastane kohalik mees lasi Imatra volikogu esinaise Tiina Wilen-Jäppineni ja temaga koos olnud kaks naisajakirjanikku jahipüssist maha. Iltalehti andmeil töötasid ajakirjanikud kohalikus ajalehes Uutisvuoksi. Kaks naist olid sündinud möödunud sajandi 60., üks 80. aastatel. Volikogu esinaine oli kahe lapse ema. Pealtnägija sõnul sõitis mees kohale, astus autost välja, tulistas kolm naist surnuks ja jäi seejärel politseid ootama. "Mulle jäi mulje, et üks naistest püüdis minema joosta, aga ei jõudnud."

Mõrvar on jäänud varem politseile silma vägivallategudega ja vargustega. Imatral levinud jutu, et ta teenib kaitseväes, lükkas politsei ümber. Esialgseil andmeil tuli mees restorani juurde tapmismõtetega, kuid valis ohvrid juhuslikult. "Miski ei viita sellele, et ta oleks tulnud just neid kolme naist tapma," ütles ajakirjanikele uurimist juhtiv politseikomissar Saku Tielinen, et esialgu pole teada, kas mõrvar ja ohvrid üksteist üleüldse tundsid.

"Tapja tegutses äärmiselt julmalt," lausus politseikomissar.

Samal teemal

Jahipüss polnud registreeritud mõrtsuka nimele ja eilsel pressikonverentsil ei öelnud politsei esindajad, kuidas ta relva enda kätte sai.

"Tapja ei olnud purjus. Politseipatrull oli 300 meetri kaugusel ja tuli kiiresti kohale. Mõrvar seisis oma auto taga, ei hakanud vastu ega ütelnud ühtegi sõna. Hiljem ta palus, et juhtunust ei teatataks tema omastele. Ta oli pannud püssi auto pakiruumi ja võime eeldada, et tema meelest oli veretöö tehtud ja rohkem ohvreid polnud vaja," ütlesid politseinikud pressikonverentsil.

Politseiülem Timo Kilpeläinen lisas, et esialgu pole teada, kas mõrvaril võis olla mõni poliitiline või ideoloogiline motiiv. "Me uurime mõrva kui traagilist üksikjuhtumit," ütles ta.

"Kui peaks selguma mingeid täiendavaid asjaolusid, siis võtame neid uurimisel arvesse."

Samal teemal

08.12.2016
Vene turistid jätavad ära reise Soome, sest kardavad oma julgeoleku pärast
06.12.2016
Kolmikmõrvar on olnud varemgi vägivaldne