Maailm

Uudist täiendatud kell 11 ja kell 13.45!

Soomes tulistati restorani ees surnuks kolm naist (114)

Toimetas Kristin Aasma, 4. detsember 2016 08:43
Soomes Imatras tulistas 23aastane mees 4. detsembri ööl restorani ees surnuks kolm naist.Foto: AFP / Scanpix
Ööl vastu tänast tulistati Soomes Imatras restorani ees surnuks kolm naisterahvast. Politsei sõnul olid ohvrid juhuslikud.

Soome politsei kinnitas tulistamist, kuid mitte hukkunute arvu, kirjutas yle.fi. Uudistekanali toimetaja ütles, et nägi restoran Vuoksenvahti ees kolme ohvrit.

Samal teemal

Politsei kinnitas, et tulistamises kahtlustatav on kinni peetud ja kuriteopaik eraldatud.

23aastane mees tulistas restorani ees kolme naist. Kagu-Soome kriminaalpolitsei sõnul oli tulistamine tõenäoliselt ettekavatsetud. "Kindlasti ei jõudnud ta kesklinna vintpüssi-taolise relvaga juhuslikult. Mingi eesmärk on tal olnud,“ rääkis kriminaalkomissar Saku Tielinen Iltalehtile. Tulistaja ohvriteks olid kolm kohalikku naist ning ohvrid olid juhuslikud.

Tulistamises sai ka mitu inimest haavata. Politsei võttis kahtlusaluse kinni samas restorani ees peatselt pärast tulistamist. Kahtlusalusel on kuriteotaust.

Pealtnägija sõnul oli tulistaja saabunud autoga restorani ette, väljunud autost, tulistanud ning läinud tagasi autosse politseid ootama. 

Ohvriteks olid Imatra linnavolikogu esimees Tiina Wilén-Jäppinen (sündinud 1963) ja kaks kohalikku ajakirjanikku (sündinud 1964 ja 1980), kirjutas yle.fi. Politseil ei ole andmeid, et naisi tulistanud kohaliku mehe taust oleks poliitiline või ta oleks seotud äärmuslusega.

Imatra asub Soome idaosas Soome-Vene piiri juures.

Samal teemal

08.12.2016
Vene turistid jätavad ära reise Soome, sest kardavad oma julgeoleku pärast
06.12.2016
Kolmikmõrvar on olnud varemgi vägivaldne
18.06.2016
SURMAGA LÕPPENUD RÜNNAK: Soomes tulistati kaht politseinikku
30.08.2013
Soomes tulistas mees marjule läinud koolilapsi, tüdruk sai pihta