President Kersti KaljulaidFoto: Teet Malsroos
Toimetas Kristin Aasma 4. detsember 2016 08:16
Täna leiab Estonia teatri talveaias aset üleriigiline vabatahtlike tänuüritus. Tunnustused annab üle ürituse patroon president Kersti Kaljulaid.

Vabatahtlike tunnustamiseks laekus sel aastal 149 ettepanekut, mille hulgast tegi oma valiku hindamiskomisjon, edastas kodukant.ee. Tänavu tunnustatakse ühendusi või inimesi, kes on järjepidevalt vabatahtlikke kaasanud ja neid innustanud. Nominente oli 35, tunnustuse saab 5 kaasajat: Eesti Pagulasabi, Rainer Rahasepp PPA Lõuna prefektuurist, Eesti Väitlusselts, Siim Rohtla ühendusest ESTSAR ja Riina Solman Oleviste hoolekandest.

Tunnustuse saavad ettevõtted, mis soodustavad oma töötajate vabatahtlikku tegevust vabaühendustes. Nominente oli antud kategoorias 13, tunnustuse saavad Stillabunt OÜ ja KPMG Baltics OÜ.

Tunnustatakse vabatahtlikke, kes tegutsevad järjepidevalt vabatahtlikena Eesti ühiskonna heaks. Tunnustusele esitati 98 vabatahtlikku, aumärgi anname üle kümnele inimesele:

Henno Sepp – Pärnu Filatelistide Selts, Pärnumaa Lõõtsahaigete Selts, Pärnu Pensionäride Liit, Pärnu Saarlaste Seltsing.

Helen Hiiemäe – Eestimaa Looduse Fond, Teeme Ära talgupäev, Eesti Külaliikumine Kodukant

Anžella Kaljula – Viljandi Toidupank, MTÜ Viljandimaa Lasterikaste Perede Ühendus

Karl Kirt – Tõrva Noortevolikogu, MTÜ Tõrva Noorte Liit, Tõrva Raadio

Rita Goruškna – Tallinna Invaspordiühing, Tallinna Puuetega Inimeste Koda

Kalju Komissarov – Kuhjavere Külateatrite Festival

Kersti Urbala – Heategevusfond Minu Unistuste Päev

Evar Ojasaar – Muraste külaselts, Tilgu hülged, Kaitseliit, abipolitsei

Norman Aasma – Tallinna Keskraamatukogu

Misso Vabatahtlikud (vabatahtlike päästekomando)

Kõigi esitatud kandidaatide nimed ja lühitutvustused on leitavad Vabatahtlike Väravas
Tunnustust antakse välja juba 11 korda. 2016. aastal korraldab vabariiklikku tunnustust Eesti Külaliikumine Kodukant Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetusel.