Eesti uudised

Peaminister Ratas: mul on kahju, et valitsuse kümme esimest tööpäeva oleme pidanud tegelema Repinski personaalküsimusega (204)

Toimetas Geidi Raud, 2. detsember 2016 20:00
Jüri Ratas Foto: Geidi Raud
Peaminister Jüri Ratas kohtub järjekordsesse skandaali sattunud maaeluminster Martin Repinskiga uuel nädalal silmast-silma ja otsustab seejärel tema jätkamise valitsuses.

"Esiteks on mul siiralt kahju, et selle valitsuse kümme esimest tööpäeva oleme pidanud tegelema suuresti maaeluminister Martin Repinski personaalküsimusega," ütles Ratas ERR.ee vahendusel.

Samal teemal

"Teiseks möönan, et Martin Repinski suhtes kogunenud küsimusi on tänaseks väga palju. Mõistan avalikkuse ootusi ning pean peaministrina langetama Martin Repinski osas selge otsuse. Kohtun temaga silmast-silma hiljemalt järgmise nädala alguses ning annan oma otsusest pärast seda teada," lisas ta.

Veel nädala alguses kinnitas Ratas, et Repinski jääb ametisse. "Me arvame, et tal on piisavalt häid kogemusi, et jätkata,“ ütles Jüri Ratas esmaspäeval pärast Keskerakonna juhatuse koosolekut. Peaminister kinnitas siis, et ta ei ole kahetsenud, et valis Repinski maaeluministriks, sest tunnustab Repinski vajalikke teadmisi antud valdkonnas. 

Lisaks sellele, et Repinski ministrikarjääri varjutavad kitsefarmi skandaal ja kõrghariduse puudumine, selgus täna, et maaeluministrit on kriminaalselt karistatud. 

ERR-i käsutuses oleva kohtuotsuse kohaselt mõistis Ida-Viru maakohus Repinski 2002. aasta 12. augustil lihtmenetluse kokkuleppega süüdi kelmuse katses ja karistas teda tingimisi kolme kuu pikkuse vangistusega üheaastase katseajaga.

Süüdistuse järgi avaldas 2001. aasta oktoobris toona veel 15-aastane Repinski ajalehes Infopress kuulutuse, milles kutsus inimesi annetama Kuremäe kloostrile rüvetatud haudade taastamiseks ja lisas kuulutusele oma isikliku arveldusarve Ühispangas.

Repinski selgitas, et tegi seda seetõttu, et tema perekond oli toona rahalistes raskustes ja tema vanematel polnud raha lastele talveriideidki osta. "Sellest tingituna panin ajalehte kuulutuse annetuste kogumiseks Kuremäe kloostrile, kuid enda pangakonto numbri. Väga rumal tegu, mille eest vabandan."

Samal teemal

07.12.2016
Peaminister esitab maaeluministri kandidaadiks Tarmo Tamme
07.12.2016
FOTOUUDIS | HALVA ÕNNE MÄRK? Keskerakonna peakorterist jooksis mööda must kass
06.12.2016
Peaminister nimetab uue maaeluministri kandidaadi järgmise nädala alguses
05.12.2016
Keskerakonna juhatus ei suutnud Repinski suhtes otsust langetada