Eesti uudised

Ringkonnakohus karmistas Autorollo-advokaadi karistust 

Mattias Tammet, 2. detsember 2016 04:00
ADVOKAAT SÜÜPINGIS: Ringkonnakohus muutis Siim Roode karistuse poole karmimaks. Foto: Alar Truu
Tallinna ringkonnakohus ütles eile oma sõna: senise 7644eurose liitkaristuse asemel tuleb Autorollo-advokaadil Siim Roodel tasuda 12 740eurone rahatrahv. Väino Pentuse tingimisi vanglakaristus jäi muutmata.

Lisaks rahatrahvile kohaldas eile otsuse välja kuulutanud Tallinna ringkonnakohus advokaat Roodele järgnevaks neljaks aastaks ettevõtluskeelu.

Varasema kohtuotsuse, mille Harju maakohus langetas 16. juunil, kaebasid edasi peaaegu kõik osapooled. Ennast palusid kriminaalasjas õigeks mõista nii süüdi tunnistatud Siim Roode kui ka Väino Pentus.

Roode karistusega ei olnud aga nõus ka prokurör, kes kaebas otsuse samuti edasi. Võlausaldaja ja kannatanu OÜ Port One kaebas edasi otsuse, mille kohaselt pidi õigusabikulud kandma ettevõte.

Viimasega oli nõus ka Tallinna ringkonnakohus, kes mõistis Eesti vabariigilt välja OÜ-le Port One õigusabikulud 8467,75 euro ulatuses.

Tallinna ringkonnakohus karistas Roodet võltsitud dokumendi kasutamise eest 480 päevamäära ehk 12 230 euroga. Täpselt sama suure karistuse sai Roode ka võlausaldajate ebavõrdse kohtlemise eest. Karistused liideti osaliselt, mistõttu Roode lõppkaristuseks jäi 12 740eurone trahv.

Roodet ja Pentust süüdistati OÜ Autorollo varade kantimises, mistõttu võlausaldajad said suurt kahju. Väino Pentus oli 28. juulist 2008 Autorollo ainuosanik ja juhatuse liige.

26. aprillil 2010 sai aga ettevõtte ainuomanikuks OÜ Roode & Partnerid. Sisuliselt olevat Autorollot pärast seda juhtinud just Roode. Kokku olevat firmast "haihtunud" umbes 1,5 miljonit krooni ehk 94 000 eurot.

Kohtuotsust on võimalik 30 päeva jooksul riigikohtusse edasi kaevata.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee