Kodu

Kas jõuluks sobib kinkida vanu asju? (14)

Ia Mihkels, 2. detsember 2016, 04:00
ALATI HINNAS: Legoklotsid ei kaota ajaga oma väärtust – ka need, mis olid kasutusel aastaid tagasi, sobivad ­praegustega kenasti kokku.Foto: Aldo Luud
Oma Kodu toimetusele laekus kiri. Ümbrikus, käsitsi kirjutatud, käekirja järgi otsustades eakamalt inimeselt. Kirjas oli häid soove, aga ka murelik küsimus: kas jõuluks sobib kinkida vanu asju?

"Muudkui räägitakse taaskasutusest ja vanadele asjadele uue võimaluse andmisest, et noored väga seda pooldavad," kirjutab lugeja. "Kinkisin mullu jõuludeks tütrele mitu kangaresti, korralik täisvillane riie, lasku teha mõni jakk või seelik, ja tütretütrele virna käterätikuid. Vene ajast kõik pärit, siiani puutumata kapis seisnud, täiesti uued. Mitte kumbki ei rõõmustanud! Lapselaps ütles küll mokaotsast aitäh, ehkki neid rätikuid pole ma tema kodus kunagi kasutusel näinud. Tütar küsis aga kohe otse, miks ma nii nõmedalt käitun: et mis ta minu arvates nende vanade riidetükkidega peaks peale hakkama. Andke nõu, kuidas siis on selle taaskasutusega?"

Kõigi Õhtulehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

14 KOMMENTAARI

k
Kõiksugu 3. detsember 2016, 16:49
Lihtsam kraam, mida kodus ei vaja, saab viidud suvilasse.
n
Noh 2. detsember 2016, 17:53
mina ei taha uusi rätikuid ega riidereste ka...tahan ise osta endale asjad, mis meeldivad ja sobivad. Kunagi ka käterätikuid saanud, uued küll, kuid mulle ei meeldinud ja värvid ei sobinud mu vannituppa üldse. Viisin taaskasutusse, ehk kellelegi kulusid ära.
Loe kõiki (14)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee