Kodu

Kas jõuluks sobib kinkida vanu asju? (14)

Ia Mihkels, 2. detsember 2016 04:00
ALATI HINNAS: Legoklotsid ei kaota ajaga oma väärtust – ka need, mis olid kasutusel aastaid tagasi, sobivad ­praegustega kenasti kokku.Foto: Aldo Luud

Oma Kodu toimetusele laekus kiri. Ümbrikus, käsitsi kirjutatud, käekirja järgi otsustades eakamalt inimeselt. Kirjas oli häid soove, aga ka murelik küsimus: kas jõuluks sobib kinkida vanu asju?

"Muudkui räägitakse taaskasutusest ja vanadele asjadele uue võimaluse andmisest, et noored väga seda pooldavad," kirjutab lugeja. "Kinkisin mullu jõuludeks tütrele mitu kangaresti, korralik täisvillane riie, lasku teha mõni jakk või seelik, ja tütretütrele virna käterätikuid. Vene ajast kõik pärit, siiani puutumata kapis seisnud, täiesti uued. Mitte kumbki ei rõõmustanud! Lapselaps ütles küll mokaotsast aitäh, ehkki neid rätikuid pole ma tema kodus kunagi kasutusel näinud. Tütar küsis aga kohe otse, miks ma nii nõmedalt käitun: et mis ta minu arvates nende vanade riidetükkidega peaks peale hakkama. Andke nõu, kuidas siis on selle taaskasutusega?"

Teema, selgub, pole sugugi võõras ka laias ilmas: ikka ja jälle on jõulu- ja taaskasutusportaalides see jutuks võetud. Sealt on kokku nopitud ka soovitused. 

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee