Maailm

Putin annab suure pressikonverentsi 22. detsembril (4)

Õhtuleht.ee, 2. detsember 2016, 04:00
Foto: Vida Press
Venemaa president Vladimir Putin annab Moskvas suure pressikonverentsi 22. detsembril, teatas tema pressiteenistus.

Tegemist on Putini 12. esinemisega niisuguses formaadis. Mullu toimus Putini pressikonverents 17. detsembril ja kestis kolm tundi ja kümme minutit. Rekord pärineb 2012. aastat, kui president vastas küsimustele koguni neli tundi nelikümmend minutit.

Samal teemal

Eile esines Venemaa president 13. korda parlamendi kahest kojast koosneva föderaalkogu ees aastakõnega, milles keskendus peamiselt siseriiklikele probleemidele. Kõne välispoliitilises osas teatas Putin, et Venemaa ei taha kellegagi vastasseisu. "Erinevalt mõnedest välismaa kolleegidest, kes näevad Venemaas vastast, meie ei otsi ja pole kunagi otsinud vaenlasi. Meile on vaja sõpru," toonitas ta.

Putin peatus pikemalt koostöö arendamisel Hiina, Jaapani ja Indiaga. Ta rõhutas, et aktiivset idapoliitikat innustavad pikaajalised riiklikud huvid. Presidendi sõnul on Venemaa valmis ka koostööks USA uue administratsiooniga, seda eriti võitluses rahvusvahelise terrorismiga. Putin hoiatas samas, et kõik katsed rikkuda strateegilist pariteeti on äärmiselt ohtlikud ja võivad kaasa tuua globaalse katastroofi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee