Eesti uudised

Autorollo: ringkonnakohus tegi Siim Roode karistuse kangemaks (29)

Mattias Tammet, 1. detsember 2016, 15:58
Siim RoodeFoto: Alar Truu
Senise 7644-eurose liitkaristuse asemel tuleb Roodel tasuda 12 740-eurone rahatrahv. Väino Pentuse tingimisi vanglakaristus jäi muutmata. 

Lisaks rahatrahvile kohaldas täna otsuse välja kuulutanud Tallinna Ringkonna advokaat Roodele järgnevaks neljaks aastaks ettevõtluskeelu.

Samal teemal

Harju maakohtu 16. juuni otsuse kaebasid edasi peaaegu kõik osapooled. Ennast palusid kriminaalasjas õigeks mõista nii süüdi tunnistatud Väino Pentus kui Siim Roode. Roode karistusega ei olnud aga nõus ka prokurör, kes kaebas otsuse samuti edasi. Võlausaldaja ja kannatanu OÜ Port One kaebas edasi otsuse, mille kohaselt pidi ettevõte ise kandma 7467,75 euro suurused õigusabikulud. 

Viimasega oli nõus ka Tallinna ringkonnakohus, kes mõistis Eesti Vabariigilt välja õigusabikulud OÜ-le Port One 8467,75 euro ulatuses. 

Roodet karistati võltsitud dokumendi kasutamise eest 480 päevamäära ehk 12 230 euroga. Täpselt sama suure karistuse sai ta ka võlausaldajate ebavõrdse kohtlemise eest. Karistused liideti osaliselt, mistõttu lõppkaristuseks jäi 12 740-eurone trahv. 

Roodet ja Pentust süüdistati OÜ Autorollo varade kantimises, mistõttu võlausaldajad said suurt kahju. Väino Pentus oli 28. juulist 2008 Autorollo ainuosanik ja juhatuse liige, 26. aprillil 2010 sai ettevõtte ainuomanikuks OÜ Roode & Partnerid. Sisuliselt olevat Autorollot pärast seda juhtinud just Roode. Kokku olevat "haihtunud" umbes 1,5 miljonit krooni ehk 94 000 eurot. 

Kohtuotsust on võimalik 30 päeva jooksul riigikohtusse edasi kaevata. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee