Maailm

Vene diplomaat peksis Mongoolia laulja poolsurnuks (39)

Toimetas Aadu Hiietamm, 1. detsember 2016 04:00
Sukhbaatar AmarmandakhFoto: medee.mn
 Mongoolia räpilaulja Sukhbaatar Amarmandakh toimetati raskete peksmisjälgedega haigla reanimatsiooniosakonda, vahendab portaal medee.mn. Esialgsetel andmetel andis räpparile pärast kontserti peksa Venemaa Föderatsiooni saatkonna töötaja.

Verine vahejuhtum toimus 23. novembril Mongoolia pealinnas Ulaanbaataris kaubanduskeskuse Home Plaza kontserdihallis, kus linnavalitsus korraldas piduliku aktsiooni "Õnnelik Ulaanbaatar". Osales linnapea ja palju väliskülalisi, teiste seas ka Hiina ja Venemaa suursaadik.

Kutsutute seas oli Sukhbaatar Amarmandakh, kes esitas mitu oma laulu. Pärast esinemist väljus räppar saalist, et minna koju. Ootamatult ründas teda selja tagant Venemaa saatkonna purjus töötaja. Mees, kelle initsiaalid on Mongoolia meedia andmetel A. S, lõi räpparile pudeliga pähe. Laulja kukkus ja kaotas teadvuse. Saatkonna töötaja ja tema sõbrad jätkasid maaslamaja peksmist jalgadega. Seejuures suunati hoobid pähe.

Õnneks sekkusid turvatöötajad, kes tõenäoliselt päästsid laulja surmast. Elajaliku kallaletungi salvestasid valvekaamerad.

Kallaletungi motiiv ei ole teada. Ühe versiooni järgi pahandasid Venemaa saatkonna töötajat laulja riietusel kujutatud haakristid. Kuigi haakristi vanimad jäljed pärinevad juba neoliitikumist ning budism peab haakristi majandusliku heaolu ja taassünni sümboliks, ollakse Venemaal haakristi vastu väga kurjad. Nende kandjat peetakse äärmuslaseks ja konstitutsioonikohtu otsusel solvab haakristi demonstreerimine suure isamaasõja ohvrite mälestust.