Eesti uudised

JÄRJEKORDNE ISTUNG: Eesti laevakaitsjad jäid Indias jälle kohtuotsust ootama (14)

Toimetas Gerly Mägi, 30. november 2016, 18:45
Foto: Alar Truu
Täna ja eile peeti Indias järjekordset Eesti laevakaitsjate kohtuistungit, mille käigus kuulati kõik pooled uuesti üle. Nüüd jääb üle vaid otsust oodata, mille saabumisaeg pole aga teada.

Täna jätkus Tamil Nadu Ülemkohtu Madurai harus eile alanud istung Eesti laevakaitsjate kassatsioonkaebuse asjas. "Advokaadilt saadud info kohaselt on tänase istungiga kuulamised nüüdseks lõppenud. Mõlemad pooled on oma argumendid esitanud," teatas välisministeeriumi pressesindaja Mariann Sudakov.

Kahepäevase istungi lõpule järgneb nüüd eeldatavasti pikk ooteperiood. "Nüüd jääb oodata kohtuniku otsust. Selle tähtaeg ei ole hetkel teada," sõnas Sudakov.

Enne 29. novembrit peeti istungeid veel 21. ja 8. novembril ning 19. oktoobril. Sellest varasemad istungid lükati aga kõik edasi.

Kolm aastat teadmatust

Laevakaitsjate saaga kestab juba kolmandat aastat. 2013. aasta 18. oktoobril arreteeris India politsei Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget, kelle hulgas oli ka 14 Eesti kodanikku. Kuigi esialgu lubati mehed paari nädala jooksul vabastada, ei ole tegelikult eestlased kodumaale pääsemisele sammukesegi lähemale jõudnud.

Hetkel on kohtus arutlusel vaie 11. jaanuaril jõustnud Tuticorini kohtu otsuse suhtes, mille järgi on Eesti laevakaitsjad süüdi relvadega riiki sisenemises. Kohus määras meestele viieaastase vanglakaristuse, mille nad otsustasid edasi kaevata.

Samal teemal

21. november 2017, 13:34
Otsus laevakaitsjate apellatsiooni kohta võib tulla esmaspäeval
12. jaanuar 2017, 04:00
Laevakaitsja ema: "Kodumaa on jätnud 14 laevakaitsjat virelema India vanglasse. Süütult. See on suur pettumus!"
11. jaanuar 2017, 17:44
Laevakaitsja ema: "Kodumaa on jätnud 14 laevakaitsjat virelema India vanglasse. Süütult. See on suur pettumus!"
17. detsember 2016, 04:00
Laevakaitsja kiri: kui ei sünni ime, peaks kohus otsuse tegema jaanuaris

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee