Eesti uudised

1. detsembril tähistatakse Eestis sisejulgeoleku päeva (1)

Toimetas Piret Pappel, 30. november 2016, 13:34
Pilt on illustreerivFoto: STANISLAV MOSHKOV
1. detsembril tähistatakse Eestis sisejulgeoleku päeva, mil peetakse meeles politseinikke, päästjaid, julgeolekutöötajaid, kaitseväelasi ja kõiki neid, kes on pühendanud ennast Eesti elanike ja nende turvalisuse kaitsele. 

1. detsembril möödub 92 aastat 1924. aasta detsembris toimunud riigipöördekatse mahasurumisest, kui Nõukogude Liidust saadud relvastuse ja raha toel püüti kukutada Eesti vabariigi valitsust ja kehtestada Eestis kommunistlik režiim. Mäss suruti samal päeval maha, rahutuste käigus hukkus 26 valitsusjõudude liiget ja tsiviilisikut. 

„Sellel päeval tasub võtta hetk, et mõelda selle peale, et Eesti vabadus ja iseseisvus ei ole midagi enesestmõistetavat, vaid on inimesi, kes teevad iga päev tööd selle nimel, et Eesti oleks vaba ja turvaline riik. Soovingi täna kõiki neid inimesi tänada,'' ütles sisejulgeoleku asekantsler Erkki Koort. 

Sisejulgeoleku päeva puhul toimub 1. detsembril Tallinnas mitu sündmustVarahommikul kell 5.24 mälestatakse Tondi kasarmute ees tondipoiste mälestusmärgi juures mässu mahasurumise käigus hukkunud kadette. Kõne peab kõrgema sõjakooli ülem major Erkki Roosnurm.

Kell 9 süüdatakse Rahumäe kalmistul küünlad ning siseminister ja politseijuhid asetavad pärja 1924. aasta mässukatsel hukkunute ning Tallinnas ja Harjumaal hukkunud politseinike mälestuseks.
Kell 14.00–17.00 toimuvad siseministeeriumis (Pikk 61) avalikud loengud, kus sisejulgeoleku teemat avavad ministeeriumi asekantslerid Hannes Kont ja Erkki Koort, kaitsepolitseiameti peadirektori asetäitja Eerik Heldna ning ajaloolane David Vseviov.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee