Krimi

Krimiülevaade kolmapäeval: suitsuandur päästis kortermaja Tallinnas (2)

Õhtuleht.ee, 30. november 2016, 12:22
Foto: ALDO LUUD
Eile õhtupoolikul leidis aset lugu, mis näitab taas, kui vajalik on suitsuandur. Kell 18.44 sai Häirekeskus teate, et Põhja-Tallinnas Taime tänaval on ühes kortermajas põleng. Päästjad tegid sündmuskohale jõudes kindlaks, et tulekahju oli olnud ühe korteri saunaruumis.

Tulekahjust andis märku korterisse paigaldatud suitsuandur, mille signaali kuulis kodus olnud laps, kes jooksis naabrite juurde abi kutsuma. Saunaruumis põlesid küttepuud ja brikett, päästjate saabudes olid need appi rutanud naabrite poolt juba kustutatud. Rohkem tulekoldeid ei leitud.

Põleng sai alguse kuumast tuhast, mis peale saunaahju puhastamist jäi küttepuudele ja briketile liiga lähedale.

Päästjad tuletavad meelde, küttekolde peab tühjendama põlenud puidu jääkidest alles peale nende jahtumist. Veenduda tuleb, et tuhas ei oleks hõõguvaid tükke. Kindlasti ei tohi kuuma tuhka ladustada kergestisüttivas anumas. Kuum tuhk tuleb paigutada metallnõusse ning viia hoonest väljapoole jahtuma.

Tänasel päeval täiesti elementaarne ning kõige odavam kodukindlustus – nõuetekohaselt paigaldatud ning töökorras patareiga varustatud suitsuandur, näitas taas, et tulekahju korral on tegemist asendamatu abimehega.

Nüüd ülejäänud laekunud teadetest:

JUHTUMID PIIRIL:

 • Eile saabus Narva-1 piiripunkti riigist väljuvale suunale 1971. aastal sündinud Vene Föderatsiooni kodanik, kelle dokumentide kontrollimisel selgus, et isik viibis Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 38 kalendripäeva, neist ühe päeva Eestis. Isikule määrati rahatrahv ja koostati ettekirjutus riigist lahkumiseks. 
 • Eile saabusid Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1962. aastal ja 1994. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikud, kes andsid ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta. Piiril väljastati sisenemiskeelud ja isikud saadeti tagasi Vene Föderatsiooni.
 • Eile kella 07.20 ajal tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 38-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kelle põhjendused reisi eesmärgi ja Eestis viibimise kohta ei olnud usaldusväärsed ning samuti puudusid mehel reisiks piisavad rahalised vahendid. Isikule väljastatud Eesti Schengeni viisa tunnistati kehtetuks 
 • Eile kella 23.20 ajal kontrolliti Eestist lahkumisel Luhamaa piiripunktis 42-aastast Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kes oli viibinud Schengeni viisaruumis 18 päeva seadusliku aluseta, neist ühe päeva Eestis. Naisele määrati rahatrahv, talle kehtestati kolmeks kuuks sissesõidukeeld ning ta lahkus Venemaa Föderatsiooni. 
 • Eile kella 13.55 ajal avastasid piirivalvurid Obinitsa bussipeatuses magava mehe. Kuna väljas olid krõbedad miinuskraadid äratati mees edasise ohu vältimiseks üles. Piirivalvurid selgitasid, et pingil maganud mees oli joobes ning paraku ei osanud ta ka oma isiku ega koduaadressi kohta adekvaatseid vastuseid. Seetõttu andsid piirivalvurid joobes mehe Võru politseile üle, kes isiku turvalisuse tagamiseks Võru arestimajja kainenema viisid.

POMMIGRUPP:

 • Eile tehti kahjutuks Ida-Virumaalt Vaivara vallast Hundinurga külast leitud kaks mürsku.

TALLINN:

 • Eile kella 2.30 paiku anti politseile teada, et Ümera tänaval korteris löödi tüli käigus 36-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.

IDA-VIRUMAA:

 • Eile kell 20.56 tuli teade kahe auto kokkupõrkest Tudulinna vallas Rannapungerja küla juures. Kannatanud pääsesid ise autodest välja, päästjad likvideerisid süttimisohu ning puhastasid tee reostusest.
 • Eile teatati, et Kohtla-Järvel Sinivoore tänaval asuvas korteris ründas 38-aastane mees oma elukaaslast, 38-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

HARJUMAA:

 • Eile kell 9.53 teatati, et Maardus Ploomipuu puiesteel on süttinud põlema pargitud mikrobuss ning sellest omakorda suvila sein sõiduki läheduses. Päästjad panid tulele piiri vähem kui tunni ajaga, keegi viga ei saanud. Tulekahju täpsemad asjaolud selgitab uurimine.
 • Eile kella 22 paiku löödi Raasiku vallas Kiviloo külas tüli käigus 49-aastast naist. Teo arvatav toimepanija on politseile teada.  
 • Eile kella 11.30 paiku anti politseile teada, et Maardus Nurga tänaval löödi tüli käigus 63-aastast meest. Kahtlustatavana peeti kinni 30-aastane mees. 
 • Eile kella 13 paiku avastati, et Maardus Nurga tänaval on ehitusobjektilt varastatud piikvasar Hilti. Esialgne kahju on 1000 eurot. 

VALGAMAA:

 • Eile kella 18.57 ajal põles Valgas Rohelisel tänaval garaažide lähedal praht, mille päästjad kustutasid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee