Eesti uudised

3500 KADUNUD INIMEST AASTAS: politsei saab õigusi juurde teadmata kadunute otsingutel (15)

Katrin Helend-Aaviku, 30. november 2016, 04:00
OTSIMINE TÕHUSAMAKS: Seadusemuudatusega muutuks kadunud inimeste otsimine tõhusamaks, sest siis on politseil paremad võimalused nende asukoha määramiseks. (Fotol Võrus kadunud Markkuse otsingud).Foto: Aldo Luud

Riigikogu õiguskomisjon algatas seadusemuudatuse, mis annab politseile rohkem õigusi teadmata kadunud inimeste otsimisel. Kindlat tähtaega, millal muudatused jõustuvad, pole veel teada.

Aastas saab politsei teateid üle 3500 inimese kadumisest. Neist umbes saja puhul alustatakse pikemaajalist otsimist. Neist omakorda 70–80 protsenti leitakse kadunud inimene üles. Ülejäänute asukoht ja saatus jääbki teadmata. Sellest rääkis eile hommikul telesaates "Terevisioon" politsei- ja piirivalveameti juhtivkriminaalametnik Arti Sokk.

Praegu otsib politsei kadunud inimesi korrakaitseseaduse järgi. Et aga otsimine oleks tõhusam, on vaja muuta ka politsei- ja piirivalveseadust, lisades sinna sätte, mis annaks politseile selge ülesande otsida kadunud inimesi. Nii saaks politsei õiguse kadunud inimese asukoha tuvastamiseks näha vajaduse korral näiteks infot tema pangakaardi kasutamise kohta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

2. märts 2017, 04:00
Kadunud inimesi otsiv politsei võib saada juurdepääsu otsitava pangakontole
4. november 2016, 04:00
"Teadmata kadunud isiku" mõistet ei täpsustatud
22. märts 2016, 08:14
Täna kaalutakse riigikogu õiguskomisjonis, kuidas teadmata kadunud inimesi tõhusamalt otsida
1. märts 2016, 18:29
Heljo Pikhof | Politseile kadunute otsimisel vabamad käed

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee