Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO JA FOTOD | Kodutute karm reaalsus mere äärde jäise tuule kätte püstitatud telklaagrites (33)

Toimetas Kristjan Väli | Video: Geidi Raud , 29. november 2016 15:45
Foto: Geidi Raud
Tallinna Linnahalli taga asuvale tühermaale ning Kopli liinide lähedusse on kerkinud iseäranis räsitud välimusega telklaagrid. Kommuuni meenutava keskkonna elanikud on koduta inimesed, kes ei soovi ööbida sotsiaalmajades vaid eelistavad vabadust soojale toale.

Maha laotatud punane vaip, mis on jäise pinnase külge jäätunud, ei vii mõnele peenele seltskonnaüritusele, vaid kodutute karmi reaalsusesse.

Kodutute telgid Koplis.Foto: Alar Truu

Aeglaselt kiigutab jäine meretuul nöörile kuivama asetatud auguliseks kulunud villast tekki, millel ilutsevad ebamäärase päritoluga pruunikad plekid. Lume alt piiluvad välja potid, pannid ning muud söögi valmistamiseks mõeldud tarvikud.

Kodutute telgid Linnahalli taga.Foto: Alar Truu

Kodutute telgid Koplis.Foto: Alar Truu

Selline rusuv vaatepilt avaneb praegusel hetkel vähemalt kahes Tallinna veidike eraldatud paigas.

Kodutute telgid Koplis.Foto: Alar Truu

Põhja-Tallinna sotsiaaltöötaja Mart-Peeter Erss ei tea täpselt, millal Kopli liinide kõrvale telkla tekkis, kuid tema teada elab seal seitse inimest, kes ei soovi ööbida sotsiaalmajas. Erssi sõnul on linnaosa territooriumil läbi aja olnud kodutuid, kes eelistavad telkimist sotsiaalmajutusele.

Kodutute telgid Koplis.Foto: Alar Truu

Põhja-Tallinna sotsiaalosakonnale on lõviosa Kopli liinide ligidal elavatest kodututest teada ning nende tagasitoomisega normaalse elu juurde tegeletakse. Erss teab rääkida, et kodutute näol ei ole tegemist ühiskonnast täiesti eraldatud lootusetute juhtumitega, vaid inimestega, kes vahepeal käivad tööl ning teatud tõusude ja mõõnadega on paremal ja halvemal järjel olnud.

Erssi sõnul mõjutab aina külmemaks minev ilm telkla elanikke nii palju, et viimased on nõus sotsiaaltöötajaga suhtlema ning kaaluma linnaosa poolt pakutavate võimalustega.

Süüa saab Põhja-Tallinnas näiteks Paljassaares asuvas supiköögis ning päevakeskus on linnaosas samuti olemas.

Tallinnas pakub kodututele öömaja Tallinna sotsiaaltöö keskus ning MTÜ Tallinna hoolekande keskus.

Samal teemal

11.01.2017
GALERII | VIIMNE PILGUHEIT: Tallinnas lammutatakse Kopli liine
06.12.2016
Tallinna linnahalli ehitus läheb maksma ligi 100 miljonit eurot
02.12.2016
ÕHTULEHE VIDEO | Dokumentideta võõras riigis: soomlane Ari elab võideldes viinakuradiga linnahalli tühermaale püstitatud kodutute telklaagris

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee