Eesti uudised

ÕHTULEHE VIDEO JA FOTOD | Kodutute karm reaalsus mere äärde jäise tuule kätte püstitatud telklaagrites

Toimetas Kristjan Väli | Video: Geidi Raud , 29. november 2016 15:45

33 KOMMENTAARI

o
Ohjah/ 30. november 2016 23:32
eks need baarid ju iga nurga taga.
k
Kui ei ole inimest, pole ka probleemi/ 30. november 2016 23:20
Kui nad Kopli puumajadest välja kihutati, siis maanduvadki nad kusagil vabas looduses!
n
normaalne/ 30. november 2016 12:11
Siin üks jobu ilmselgelt trollib oma pagulasteemaga. Tõmba nüüd tuurid maha, su sissekanded kõik täpselt sama käekirjaga.
v
Vastuseks/ 30. november 2016 11:53
Keegi väitis, et nad ikkagi lihtsalt lustist on telkides ja papist onnidest, kuna öömajade kord neile ei meeldi.
See on väga primitiivne, kuid poliitiliselt korrektne arvamus. Tõde ja tegelikkus on teine.
Nimelt:
Tallinnas on kolm öömaja, kuhu inimene tänavalt võib sisse astuda: Alasi 8 (Koplis), Merelahe tee 4 (Merimetsas) ning Akadeemia tee 34 (Mustamäel). Kokku on neis öömajades 124 kohta.
Ja ametnikud väidavad:
"Tallinna Sotsiaaltöö Keskus: mõnel õhtul on öömajale soovijaid rohkem kui kohti."
Seega on su jutt pläma, sest 124 kohta on, kuid Tallinnas on kodutuid sadade ja sadade kaupa. Kuna nad on hajutatud, siis ei pane neid poole miljoni inimese seas tähele.
Tegelikkuses on kodutu ka see, kes elab sõprade juures esikunurgas, üürib elamiskõlbmatut ruumi, elab tuttava garaažis jne.
Kui nii rehkendada, siis on neid lausa tuhandeid.
Et joodikud, pätid kõik?
Oh ei, on ka 50-neseid ja nooremaid, keda küüditas tänavale omandireform, on neid, keda EV kohus "Eesti vabariigi nimel" puupaljaks tegi, on neid, kes on olnud lepingulistes suhetes lauspättidega, keda on tema oma naine paljaks varastanud jne... jne...
Selline keskmine kodanik lausa keeldub nägemast asjade tegelikku põhjust ja nendes õnnetutes inimest.
Kui lihtsalt võib sattuda heauskne ja tore inimene, ka karsklane tänavale- seda olen ma näinud korduvalt.
Nt mu sõber lennutati sundüürnikuna tänavale koos kahe eelkooliealise lapsega. Vähe sellest, ta vara, mis jäi sinna korterisse põletati "kinnisvaraarenduslikel" eesmärkidel maha, keset Tallinnat, sest ta andis asja kohtusse.
Neid sarnaseid juhtumeid on ka sadu ja sadu ja mõnedki ei elanud seda üle.
Tänamatu on kõiki ja kõike hukka mõista kui endal asjad korras. Need "korras asjad" võivad muutuda väga kiiresti.
3
300 ne penskar/ 30. november 2016 11:11
elu edeneb ja rahvas rikastub. Vaba inimene tahabki loodust nautida ja uhkust tunda.
Sellise elu olemaolust teades, peaksid Laar ja Taavi rahvalt andestust paluma.
k
kork/ 30. november 2016 06:38
Keegi siin kommenteeris, et kodutud ei soovi elada sotsiaalmajas. Ta on valesti aru saanud - nad ei soovi olla sotsiaalmajutuses, see on kodutute varjupaik, kus saab koikukoha ja kord on karm nagu pioneerilaagris. Kõik kodutuks jäänud pole algselt olnud joodikud! ja neil on oma uhkus säilinud. Sageli on pereprobleemid, töötus, haigus kodu kaotamisele viinud. Siis algabki nõiaring: ajab jooma, sest elu on probleemirohke, ja joomine tekitab probleemirohkust juurde.
o
O-O/ 30. november 2016 02:32
Mul on hea meel ,et pabulasperedel haapsalus ikka soojad toad ja nalja ja naeru jagub... nagu delfi kuulutas, et paar miinuskraadi pole mingi külm nendegi jaoks....läbi klaasi vaadates ja paksult riidesse topituna kindlasti pole.
Mul on nii kõrini sellest "pakasuhhast", mida meedia toodab ja valitsus kireb, kui tore ja armas me väike eesti on. Me väike eesti on täis kannatavaid inimesi, keda tee poliitprostid ei näe....
l
lihtsalt yks naine/ 29. november 2016 22:20
Pakkusin oma vennale t66d ja igasugust abi aga on osa inimesi ,kes ei v6ta seda vastu- neile meeldi selline elu ja joomine. Nyyd on ta surnud. Kodutute tulevik ongi selline, milleks neid promoda ,pisar ka ei tule silma ,sest kui palju haiget ja hingevalu nad on omastele teinud.
k
ka naine/ 30. november 2016 18:41
olen kokkupuutunud asotsiaalidega- enamus on oma kodud lihtsalt maha joonud!! kindlasti on hätta sattunuid, kel hapud võlad ja kodud käest võetud, aga- kui oled ikka vähegi töövõimeline, saab hakkama! ka Eestis! üürid odava pinna ja esialgu hea seegi. asi on selles, et nad ei taha enam sotsialiseeruda- ei viitsi tööl käia, juua ja pudelitest elatuda on mugavam. no talvel on külmem, aga suvi on jälle mõnus.

m
maeitea/ 29. november 2016 21:41
mõned saavad juba 45 pensile, kes neid tööle tahavad?
s
29. november 2016 20:00
a
Aga kui/ 29. november 2016 19:57
see, mille eest nad sinna eraldatusesse põgenevad, ongi hoopis seesamune ülerahvastatud ühiskond, kuhu miski ametnik neid tagasi tahab tuua?? Inimahvid eelistavad ka pisikesi tuttavatest liikmetest koosnevaid karjasi, mitte miljonedid võõraid ümberringi.
e
EESTI AS/ 29. november 2016 18:37
Kihutame 5 rikkama sekka.
Valige meid!
n
nii/ 29. november 2016 18:33
Selline elu on nende vaba valik. Töökohti on külluses. Kui luuseritele meeldib alkohol, narkots jne, siis elagu nii. Ainult et, selline räpasus ja looduse reostamine prügiga ajab vihale.
n
Nõuanne / 29. november 2016 18:24
ostke kamba peale kummipaat ning tulge sellega Pirita randa.Sile soend ning Allahu akbar peab ka selge olema.Kindel värk,et põgemiku staatus on käes.Muidugi võib kukkuda kusagile piirijõkke kuid välja tulla ikka eesti poolele,sama lahendus,asüül.Kuna pole passi ega muid dokumente räägi lambist mingi 1000 ja 1 öö muinasjutt migri ametnikule ja oled püünel,uue nime ja elulooga,veel parem kui ütled sünniaastaks 2001.Alaealine migrant on parim migrant,kõik õigused kuni mammani välja.Eurooplane, kuhu lähed kui türgi meie liitlane natos piirid avab,sest väidetavalt olla türgi rannad tulijaid täis? http://www.breitbart.com/london/2016/11/28/turkey-send-3000-migrants-day-greece/
e
ei taha isegi mõelda,/ 29. november 2016 18:21
mida nad tunnevad ja kuidas külmetavad. Aga rohkem tunnen kaasa kodututele loomakestele.
u
Uuno/ 29. november 2016 18:13
aga pagulastele leiate korterid küll, sest brüssel käskis!

r
Raivo/ 29. november 2016 18:06
Ikka viie rikkama riigi sekka.
g
georgi lint/ 29. november 2016 17:57
Kõik heatahtlikud kommentereerijad! Võtke kätest kinni ja kandke need vanad skaudid oma koju ja võtke nad enda perre elama! Jõudu!
r
reku/ 29. november 2016 17:46
Aga miljonivaada.
Rikkurid lausa unistavad sellises kohas elamisest.
t
taavi/ 29. november 2016 17:35
Lihtne, visaku passid ära. Määrigu spreiga süsimustaks. Kalt pähe, koraan ühte kätte külmrelv teise kätte. Seejärel tuleb piiril "vahele jääda" Paluda varjupaika ja ütelda, et minu kodumaal on minu elu ohus, kuna kohalikud said teada, et ma olen terrorist ja ISISe truu sõdur. Meie amenikel läheb kohe lõug vastu maad ja külvatakse üle luksus korteritega ja rahaga. Siis ütled, et sugulased (tegelt vanad joomakaaslased) on ka ohus ja vajavad ka euroopas varjupaika. Siis kui ametnikud vastu puklevad, siis ütle, et tegelikult on ka sõpradest moslemid väga rahuarmastajad ja kuuluvad ka ISISe ja moslemiäärmuslaste ridadesse. Siis ei ole enam pikemat juttu, võetakse kohe avasüli vastu ja 24/7 politsei kaitse all. Kui nii sama lähete abi paluma, siis lähete parimal juhul kinni, süüdistatuna rassismis ja vihakõnes, kuna teil seal on kodustatud valgekarvaline kass, mitte aga must kass. Seega rassistid ja abi ei saa. Valik on Teie....
t
to KODANIK/ 29. november 2016 17:16
minu jaoks on Eesti surnud. Suri esimeste sissetoodute saabumisega. Hümni pole enam kellelgi vaja. Puhaku kadunuke riigike rahus.
m
miks/ 29. november 2016 17:11
neile kodututele riik kortereid ei osta nii nagu imprditud võõrusulisele??
m
miks/ 29. november 2016 17:11
neile kodututele riik kortereid ei osta nii nagu imprditud võõrusulisele biomassile??
n
nojah/ 29. november 2016 17:06

r
Reede/ 29. november 2016 17:03
Miljonivaatega asum täiesti tasuta kasutatav. Miks linn ei tee midagi ja lubab linnamaal sellisel asjal toimuda.
n
Noh nüüd oleks / 29. november 2016 16:51
õige aeg anda meie kodututele pagulaste korterid ja toetusraha.
v
vanaema/ 29. november 2016 16:32
Meie pensionitega me võime ka sinna sattuda.
p
Putinlane Arvo./ 29. november 2016 16:29
Oi ei usu see eestis on see pilt vast kusagilt Ungarist mustlased laagris. Rahvas ärge uskuge neid ajakirjanike. Eestis ei ole võimalik riik ju viie parema riigi hulgas.
m
Mitte ainult seal/ 29. november 2016 16:23
Sellised telklaagrid on Peterburgi tee ääres, enne Pirita jõge, Harku järve ääres, Männikul, Keila külje all ja mujalgi.
See ongi EV edumudel.
Et miks nad ei soovi nagu olla "sotsiaalmajades"?
Nad lihtsalt ei mahu neisse ära ja ega sealgi teab mis tore olla ole, sest sealsed töötajad pole ka just eriti empaatilised ja majades sees valitseb kriminaalne hierarhia.
On täiesti ebaadekvaatne järeldus, et kuna nad on külmas ja tuules, siis ju nad niisama lambist eelistavad "vabaduses" surnuks külmuda. Küll sobib see põhjendus sotsminnile hästi, ka kogu orjapidajate klannile.
Kui palju läheb vaja sellistes tingimustes ellujäämiseks toitu- sellest ei räägita.
Need telgielanikud on kirev seltskond, mõnelgi kaks kõrgharidust ja nendega jutule saades on nad vägagi intelligentsed.
Lihtsalt on riik selliselt seatud, et kui sinuga elus midagi juhtub, siis on võimalik vaid langeda, isegi pisukest abi sa ei saa.
Kõik algab tavaliselt sellest, et inimesel pole vahendeid oma õiguste kaitsmiseks, pole näiteks seda ca 1500 EUR kahe nädalaga välja käia nt mingi otsuse edasikaebamiseks.
Ja nõustun eelpoolmainitud tõsiasjaga, et kõigepealt tuleks oma hoovis vaesed kokku korjata ja vaadata, mis annab teha ja kui asjad korras, siis vaadata, millega võhivõõraid abistada.
n
No on/ 29. november 2016 16:17
ikka vabariik,omad inimesed on kodutud,paljulastelised pered näevad nälga ja viletsust,sest riik võtab vastu vaid saatana sigitisi ja annab kõigi mugavustega korterid ja maksavad veel neile maksumaksjate rahast peale ka! Häbi olgu Eesti riigil,kes omade eest ei hoolitse!
u
uudist pole/ 29. november 2016 16:16
...kes EI SOOVI ööbida sotsiaalmajades vaid eelistavad vabadust soojale toale...
...
sellega on kõik öeldud!
ja teema lukku!!
v
veteran/ 29. november 2016 16:15
See on meie rahva kõige tõenäolisem tulevikupilt, sellega tuleb harjuda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee