Eesti uudised

Kaitseministeeriumist sule sappa saanud kolonelleitnant näitas kohtus riigile koha kätte (23)

Karoliina Vasli, 29. november 2016 12:09
"Ma ei tea, kas kaitsevägi ongi kedagi teist nii päevapealt lahti lasknud," rääkis Raul Kütt kohtunikule, märkides irooniliselt, et ta oleks justkui teinud kõige julmema süüteo kaitseväe ajaloos. Foto: Arno Saar
"Ma ei tea, kas kaitsevägi ongi kedagi teist nii päevapealt lahti lasknud," imestas kolonelleitnant Raul Kütt eelmisel kuul kohtus. Nagu selgus - oli imestamiseks põhjust. Kohus leidis, et temaga käituti ebaõiglaselt.

Kütt tegi kaitseväes kiiret karjääri ning ülendati eelmise aasta alguses kolonelleitnandiks, kes pidas kaitseministeeriumi hangete osakonna juhataja ametit. Kütt vabastati ametist 2015. aasta 10. juunil kaitseväe juhataja käskkirjaga. Kaitseväest selgitati mõni aeg tagasi Õhtulehele, et Küti rikkumine seisnes selles, et ta soovitas värvata enda kui kaitseministeeriumi hangete osakonna juhataja otsealluvusse oma abikaasa venna ega teavitanud sealjuures kaitseministeeriumi nende perekondlikust seotusest.

Küti ja ta kaitsja peamine argument kohtus oli, et jäi arusaamatuks, miks määrati Kütile võimalikeste karistustest kõige karmim. "Ma ei tea, kas kaitsevägi ongi kedagi teist nii päevapealt lahti lasknud," rääkis Kütt kohtunikule, märkides irooniliselt, et ta oleks justkui teinud kõige julmema süüteo kaitseväe ajaloos.

Otsus on jõustumata ja sellele võib esitada apellatsioonkaebuse Tallinna ringkonnakohtule 30 päeva jooksul (kohus langetas otsuse 23. novembril). 

Kas otsus kaevatakse edasi? Roland Murof kaitseväe peastaabist kinnitas Õhtulehele nii ministeeriumi kui kaitseväe nimel, et kaitsevägi lähtub oma tegevuses kehtivast seadusandlusest. "Edasise tegevuse otsustame pärast kohtu otsusega tutvumist ning analüüsi."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee