Foto: Geidi Raud
Toimetas Andra Nõlvak | Kristjan Väli, Video: Geidi Raud 28. november 2016 15:06
Tänasel Keskerakonna juhatuse koosolekul jõuti otsusele, et kitsefarmi skandaali sattunud maaeluminister Martin Repinski jääb ministrikohale siiski edasi. 

„Me arvame, et tal on piisavalt häid kogemusi, et jätkata,“ ütles Jüri Ratas, kelle sõnul on süüdistused maaeluministri suunal tõsised, kuid Repinski on paljudele peaministri küsimustele vastanud ning praeguses olukorras toetab erakond oma liiget jätkuvalt.

Ratase sõnul ei ole olnud uudised Repinski äritegevusest erakonnale hea ning kindlasti on see kahjustanud mainet. Peaminister kinnitab, et ta ei ole kahetsenud, et valis Repinski maaeluministriks, sest tunnustab Repinski vajalikke teadmisi antud valdkonnas. Ratase sõnul on oluline ka fakt, et Repinski taandab ennast igasugustest juhi positsioonidest kitsefarmis.

Foto: Jörgen Norkroos

Mis puutub ümbrikupalga maksmisesse, küsis Ratas seda Repinskilt otse. Minister kinnitas erakonna esimehele, et tema ei ole ümbrikupalka maksnud. 

Möödunud esmaspäeval, kui hääletamisel oli Ratase uue valitsuse moodustamine, siis Keskerakonna liige Peeter Ernits jättis hääletamata, tuues põhjuseks nupu vajutamisel toimunud tehnilise rikke. Käisid sahinad, et sellise käitumise tõttu võib Ernitsa positsioon riigikogu keskfraktsioonis ja erakonnas olla tume.

"Erakonna juhatuse otsus on see, et see on väga ränk rikkumine ja see on viimane võimalus Peeter Ernitsale jääda edasi fraktsiooni ja  erakonda.“ Ütles Ratas. Ta lisas: "Peeter Ernits on teinud ka ise selles osas sammu. Ta on vabandanud avalikkuse ees ja andnud oma selgitused, et teatud sekundi jooksul oli tal raske vajutada nuppu.“