Eesti uudised

HULK SEKELDUSI: Lufthansa lendurite streik jättis Eesti mehe Poolasse lõksu (5)

Helen Pentsa, 28. november 2016 15:37
Foto: ARNO SAAR
Eestlane Hannes pidi töökohustuste tõttu sõitma Tallinnast läbi Frankfurdi San Franciscosse. Lufthansa pilootide streigi tõttu jäi lend Frankfurti ära, millest sai alguse tõeline sekeldus.

Tööasjus USAsse suunduv Hannes räägib Õhtulehele, et päev enne reisi saadeti talle sõnum Frankfurdi lennu tühistamise kohta. Töökoha partnerfirma leidis lahendusena reedeõhtuse lennu Tallinnast Varssavisse, kust suunduda edasi Londonisse ja sealt omakorda sihtpunkti. "Londonis pidin viibima öö ning laupäeva hommikul pidin sõitma Londonist San Franciscosse. Varssavi lend aga hilines Tallinnast väljumisel ning Varssavisse jõudsin umbes siis, kui Londoni lend pidi väljuma. Jooksin nii kiiresti kui sain Londoni lennu väravasse ning jõudsin mõned minutid pärast väljumisaega kohale," sõnas Hannes.

Rammusalt hilinenud lennureis ei mänginud lõppkokkuvõttes mingit rolli, kuna lend Londonisse oli tühistatud. Mees pidi ootama tunnikese transfeeri järjekorras, et teada saada, millised võimalused on tal sihtkohta jõudmiseks.

Nädalavahetus Poolas

Ebameeldivad üllatused polnud läbi

"Täna hommikul pidin lendama LOT Airlinesiga Kopenhaagenisse, kus oli samuti umbes 1 tund ja 40 minutit aega San Francisco lennule jõudmiseks. Lend Kopenhaagenisse aga hilines ning mind kutsuti jälle transfeeri. Sealt pakuti kaht varianti: minna San Franciscosse läbi Chicago, mööndusega, et jõuan sinna homme kell kolm päeval, mis tähendab, et kaotan veel lisaks teisipäevase tööpäeva. Alternatiiv oli minna läbi Müncheni ning olla kohal kell 19.00 õhtul. Läbi Chicago oleks saanud sõita äriklassis, ent ma ei tahtnud tööpäeva ohverdada ning valisin Müncheni lennu tavaklassis," räägib Hannes. Õhtulehega rääkimise ajal ootaski mees parasjagu lendu Münchenisse.

Kogu seiklus Hannese tuju suurt rikkunud pole. "Meeleolu on tegelikult okei. Põnev seiklus," rääkis ta. "Pigem morjendas nüüd see viimane uudis, et Kopenhaagenisse ei saanud ja pidin veel lennujaamas ootama," lisas ta. Küll aga lõi lendudega jändamine sassi tema tööplaanid, sest tänane tööpäev läks täielikult mahakandmisele. "Oleks selle Chicago-variandi valinud, oleks teisipäev ka läinud ning teisipäeval on mul koosolek," rääkis Hannes. 

Lufthansa streigi tõttu tühistati möödunud nädalal tosin Tallinn-Frankfurt-Tallinn lendu

Saksamaa lennukompanii Lufthansa tööseisak jätkub arvatavasti ka sel nädalal. Pilootide ametiühing Vereinigung Cockpit soovib, et lennukompanii tõstaks tagasiulatuvalt viimase viie aasta eest pilootide keskmist palka 3,66% aastas. Lennufirma teatas, et streik jätkub ka kolmapäeval ja neljapäeval, kuna eile Lufthansa juhtkonnaga peetud palgaläbirääkimised ei kandnud vilja.

Tallinna lennujaama avalike- ja välissuhete juht Priit Koff sõnas Õhtulehele, et eelmisel nädalal tühistati 12 Lufthansa lendu suunal Tallinn-Frankfurt-Tallinn. Lend toimub kahel korral päevas ja tegu on ainsa Lufthansa lennuga Tallinna lennujaamas. 

Estravel: kliendil on õigus hoolitsusele

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus (EÜ) nr 261/2004 reguleerib reisija õigusi ja lennufirma kohustusi lendude hilinemiste või ärajaamise korral, teavitab Estravel. "Streik on määruse mõistes kindlasti erakorraline asjaolu, mis tähendab, et lennu ärajäämise eest ettenähtud rahalist kompensatsiooni ei maksta. See aga ei vabasta lennufirmasid kliendi eest hoolitsemast, ehk tagama neile sööki, transpordi lennujaama ja majutuskoha vahel," kirjutab reisibüroo oma veebilehel.

Kasutamata piletite puhul on lennu tühistamisel võimalik piletiraha täies ulatuses tagasisaamine hinnareeglitest sõltumata. Tagasisaadavat raha võib kasutada uute piletite ostuks reisijale sobivale lennuühendusele. Võimaliku hinnavahe katab reisitõrkekindlustus juhul, kui on ostetud täiendav lisakaitse streikide ja pankrottide vastu. Kusjuures, et sagedatel reisijatel on mõistlik ennetavalt sõlmida streikidevastase lisakaitsega reisitõrkekindlustus. 

Reis võimaluse korral edasi lükata või ümber muuta

Veel mitte alanud reis tasub võimaluse korral edasi lükata ja valida uus väljumisaeg samasse sihtkohta, teatab Estravel. Uuteks reisikuupäevadeks saab valida kuni 28.02.2017. Kui reis on juba pooleli, siis võimaluse korral võib reisi pikendada ja viibida sihtkohas paar päeva kauem.

Uus lennuaeg tuleks välja valida ja broneering teha esimesel võimalusel – seda saab teha otse lennufirmaga kontakteerudes, oma reisikonsultandi abil või reisiabi telefoni kaudu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee