Toomas DanilasFoto: Erakogu
Toimetas Marge Sillaots 28. november 2016 21:52
Eelmisel aasta lõpus leidis Tartus Toomemäel aset juhtum, kus pereisa Toomas Danilas suri jõhkra peksmise tagajärjel. Väidetavalt peksid noored Toomase surnuks, kuna mees oli tunginud neile kallale ja tegu oli enesekaitsega.

Hukkunu lähedased usuvad aga et uurimine ei olnud erapooletu ja tagatipuks süüdistavad nad asja uurinud prokurör Toomas Liivat kallutatuses. Lähedaste sõnul on kahtlane ka see, et noored ei kutsunud sündmuskohale kohe politseid ja kiirabi, vaid helistasid kõigepealt enda tuttavale politseinikule, kellega koos pandi paika edasised tegevused. Saadet saad järele vaadata SIIT.

Õhtuleht, 29. detsember 2015 Foto: Arhiiv

Lõuna ringkonnaprokuratuurile "Kuuuurija" sekkumine asja uurimisse ei meeldi ja seda ilmestab ka asjaolu, et Lõuna ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Urmas Glase saatis kogemata Katrin Lustile vale e-kirja, milles nimetab Katrin Lusti hulluks ja "Kuuuurijat" folklooriks.

Õhtuleht, 22. august 2016. Foto: Arhiiv

Samal teemal

Kommentaarid  (76)

Raudselt 6. detsember 2016 19:52
Kinni makstud otsus .Ei usu iial ,et seitsmest kutist ainult kolm- kolme vastu madistasid.Tuttava mendi vs. prokuröri nõuanne kuna muidu langeks kohe enesekaitse versioon ära.Ime et kuuuurijas polnud joonistust kuidas neli Vollit pinil istuvad,käed ilusti süles.Mitte töötav kaamera on ka enam kui kahtlane? Miks käib prokurör lähedasi mõjutamas ? Varjates politseiniku nime nii kiivalt ei imesta üldse kui sama vend juhtis kogu uurimist.Nii närvis ei ole üksgi aus inimene.
wm 4. detsember 2016 21:10
Kas asi tõesti seisneb selles,kes läks ees või kes taga ning kes võitis lahingu ,kes kaotas.Tegelikult ju tapeti inimene ja asi on selles,et keegi ei kutsunud abi.Hukkunu riiete ja vigastute järgi võib ainult seda järeldada et tema oli hoopis pikali ja teda peksti.Ainuke mõistlik seletus lämbumisele.Uurimine kallutatud.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS